AVUS – VIWA OSC 8-14 (2-2, 3-4, 2-4, 1-4)

férfi vízilabda OB I/B, Szombathely AVUS Aréna – 100 néző

A szombathelyieknél Hajmási András 3, Maciejewski Andrzej 2, míg Szőke Szabolcs, Csaba Márton és Szabó Bence Benjámin 1-1 alkalommal volt eredményes.

Az 1. negyedben Hajmási A. akcióból, az utolsó percben pedig Csaba M. 5 méteresből talált be, 2-2.

A 2. negyedet jobban kezdte az AVUS, Hajmási A., Szőke Sz. és Macijewski A. góljaival 5-4 vezettek a szombathelyiek, aztán 2 emeberelőnyös helyzetet gólra váltva fordítottak avendégek, 5-6.

A 3. negyed elején Maciejewski A. újabb góljával még egalizáltak a szombathelyiek, aztán 2 perc alatt 6-8-ra elléptek a vendégek. Ezután a fiatal Szabó B. góljával még volt erő a szépítésre, de az utolsó percben újabb 2 gólt bepréseltek a fővárosiak, 7-10.

A 4. negyedben még inkább kihasználta a hazaiak megingását a VIWA OSC, gyorsan szereztek 3 gólt, amire Hajmási tudott emberelőnyből reagálni, 8-13. A végeredményt a meccs utolsó minutumában Seres J. gólja jelentette, 8-14.

A meccs után Zoufal Norbert, az AVUS trénere csalódottan nyilatkozott.

– Nagyon nem sikerült ez a meccsünk, sajnálom, hogy így búcsúztunk közönségünktől. Igazi vízi pankráció, furcsa összecsapás volt, ebből is tanulnunk kell. A helyezést nem befolyásolta a vereség, az 5. helyen végeztünk – fogalmazott a szombathleyi vízilabdázók szakvezetője.

Az OB I/B végeredménye: 1. DVSE-Master Good 75, 2. Invictus 64, 3. ASI DSE 56, 4. Cegléd 53, 5. AVUS 48, 6. VIWA OSC 47, 7. YBL WPC 47, 8. Eszterházy SC 37, 9. Tatabánya 34, 10. Fehérvár 25, 11. HVSC 25, 12. Neptun VSC 18, 13. Kecskemét 4, 14. Oázis 3 pont.