A döntő első csatájában, Szombathelyen hátrányból őrizte meg pályaelőnyét a Falco.

A finálé második összecsapásán elképesztő fordulatok és fantasztikus izgalmak után 81-80-ra győzött az Alba.

A párharc harmadik meccsén aratott Falco-siker után 2-1-re vezetnek a sárga-feketék, ami azt jelenti, mindössze 1 győzelem hiányzik Pérl Zoliéknak az újabb bajnoki címhez. Az Alba Fehérvár csapatában ezen az összecsapáson Pongó Marcell 32 percet töltött a pályán, ezalatt 18 pontot, 4 asszisztot, valamint 3 lepattanót is szerzett.

Amúgy kedden nagyon szoros volt a lepattanó csata, amelyben 31-29 arányban végül a fehérváriak voltak jobbak. A Falco nagyot küzdött a győzelemért, az Alba 20 perc 45 másodpercen át előnyben volt a meccsen.

Zozó a győzelem tuti receptjét is elmondta a klub közösségi oldalán.

Az Alba-Falco döntő negyedik meccsén 18.15-kor dobják fel a labdát, az összecsapást az M4Sport+ közvetíti.