Az 1. negyedben Philmore szerezte az első pontot, a vonalról volt eredményes, majd DeCosey is betalált, 3-0. A mieink első pontjait Perl Zoli szerezte, ezután Pongó távolija hullott be, 6-2. Zozó továbbra is kiváló, ezúttal is a közelije volt pontos, majd a fehérvári kosarak után távolról is betalált, 10-7. Ezután Vojvoda és Barac labdái estek be, 12-9. Zozó zseniális asszisztja után Kovács B. értékesítette a ziccert, 12-13-nál először vezettünk. Tiby közelije után Vojvoda a vonalról növelte a fehérvári pontokat, 14-15. Az utolsó percben egymás hibáiból éltek a csapatok, kosár már nem esett, 14-15.

A 2. negyed Barac közelijével startolt, aztán Somogyi, Cowels és Szabó Zs. kosarai estek be, 18-20. Barac nagyon hasznosan kosarazott ezekben a percekben, a hazaiak inkább a vonalról növelték pontjaikat, 22-26. Ezt követően DeCosey 2+1 pontjával zárkóztak, 25-26-nál Konakov mester kért időt. A játékrész derekán Ford hármasával visszavették a vezetést, 28-26. Keller Ákos egalizált, majd Somogyi jött, Zozó válaszolt azonnal, 30-30. A félidő hajrájában Keller asszisztja volt mesteri, Tiby nem hibázott, akárcsak DeCosey sem 34-34. Az utolsó minutumban Cowels büntetőjének örülhettünk, a másik oldalon viszont Vojvoda hármasa és Pongó duplája hullott a helyére, 40-38.

A 3. negyedet Philmore kosara nyitotta, aztán percekig nem szereztünk pontot, de Vojvoda szabálytalansága és az azt követő szövegelése miatt Perl és Barac is értékesítette a büntetőket, 42-43. Ezután Pongó vette vissza a vezetést, aztán egy labdavesztés után Somogyi ziccere esett be, 46-43. A játékrész közepén Kovács B. bravúros duplája ért célt, majd sajnos begyűjtötte a negyedik személyi hibáját is, 47-45. A hazai kosár után Keller szépített, 50-47. Vojvoda tempója és Pongó utolsó percben szerzett duplája után 56-47 állt az eredményjelzőn.

A 4. negyed elején Vojvoda közelijével 10 pont fölé nőtt a differencia, 58-47. Barac és Perl is a vonalról szépített, 58-50-nél, 6 perccel a vége előtt újra Konakov mester állíttatta meg az órát. A játékrész derekán Keller ziccerére Vojvoda hármassal reagált, 61-52. Sajnos csak egyesével növeltük pontjainkat, rengeteg vonalról elengedett labdát hibáztunk el, a másik oldalon Ford ziccere esett be, 63-53-nál újfent Konakov kért időt. Perl szépített 4 perccel a vége előtt, de Szabó Zs. labdája is beszédült, 65-57. A hazaiak számára tarthatatlan Zozó triplájával jöttünk közelebb, de a másik oldalon Vojvoda is tarthatatlan volt sajnos, 69-60. Tiby szépítő pontjai után Zozó a vonalról is hibátlan volt, 69-64. Két perccel a vége előtt Pongó közelije következett, aztán Barac a vonalról volt eredményes, 71-66. Az utolsó percben Cowels szenzációs triplája hullott be, 10 másodperccel a vége előtt is elereszetett egyet, de ez sajnos kiperdült, 71-69. Vojvoda a vonalról még egyet bedobott, az ellentámadásból Zozó hármasa kijött, 72-69-re az Alba győzött.

Arconic-Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 72-69 (14-15, 26-23, 16-9, 16-22) Döntő, 4. mérkőzés Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok Játékvezetők: Benczur Tamás, Praksch Péter Árpád, Tóth Cecília (Bodrogváry Iván József)

Alba Fehérvár: Pongó Ma. 11/3, Somogyi 11, DeCosey 8, Ford 5/3, Philmore 12. Csere: Vojvoda 21/6, Diong -, Takács Mi. -, Szabó 4.

Szombathely: Perl 22/6, Kovács 6, Cowells 9/6, Tiby 9/3, Keller Á. 6 Csere: Sövegjártó -, Barac 17, Takács Zs. -, Krivacevic -.

A párharc állása: 2-2, döntés vasárnap az ötödik mecsen!