A párharc állása 2-2, amelynek első meccsét hazai pályán a Falco nyerte, aztán felejthetetlen izgalmak után 1 ponttal győzött az Alba.

A harmadik meccset újra hozták a sárga-feketék, ezzel megtartották a pályaelőnyt, majd a negyedik csatában is egyenlíteni tudott az Alba.

A legutóbbi 2016/17-es fehérváriak elleni döntőhöz hasonlóan idén is az ötödik, utolsó meccs dönt a bajnoki címről.

A pénteki meccsen az Alba legjobbja a 21 pontos Vojvoda Dávid volt, míg a szombathelyiek kiválósága, Perl Zoltán 22 egységig jutott.

A finálé kiélezettségét mutatja, hogy pénteken 6 alkalommal változott a vezető csapat kiléte, emellett ugyanennyi alkalommal volt döntetlen az aktuális eredmény.

A dobott pontokat tekintve 4 meccs után 315-301 a Falco javára.

Keller Ákos, a Falco centere az előző négyhez hasonló, fizikális és nagyon izgalmas meccsre számít.

A mindent eldöntő meccsen vasárnap 20 órakor dobják fel a labdát. Ha nem tudsz jelen lenni az Arena Savariában, nézd az M4Sportot!