Szolnoki Olaj–Falco KC Szombathely 79–76 (17–21, 18–13, 25–14, 19–28)
Szolnok, 1065 néző. V: Rohacky (osztrák), Perlic (horvát), Nicolae (román)

SZOLNOK: Vojvoda 11/3, Kovács P. 4, BENKE SZ. 11/3, MILOSEVICS 15/3, TÓTH Á. 9
Csere: Airington 8/6, Andric 13/3, Murphy 3/3, Rowsey 5
Edző: Dragan Alekszics
FALCO: Váradi B. 5/3, Norfleet 13/6, Curry 7/3, BRUINSMA 22, Reddic 5
Csere: Tóth N. 6, BALMAZOVICS 18/9, Bíró O., Kucsora
Edző: Gasper Okorn

Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–11. 9. p.: 12–17. 13. p.: 23–24. 17. p.: 30–30. 19. p.: 35–32. 24. p.: 46–36. 27. p.: 55–38. 34. p.: 60–53. 37. p.: 68–65. 40. p.: 75–74
Kipontozódott: Reddic (35. p.)

Hiába szerezték a meccs első pontjait a hazaiak,, a vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést és az első tíz percben 12 pontig jutó Evan Bruinsma vezetésével 21–17-es előnnyel zárták a nyitó negyedet – írja az nso.hu.
A folytatásban aztán feljavult a Szolnok és a nagyszünet előtt két és fél perccel sikerült visszavennie a vezetést, amit meg is őrzött a szünetig az Olaj, 35–34-gyel mehettek pihenőre a felek.
Az nso.hu beszámolójából kiderül, hogy a második félidő elején jobban kezdett a Szolnok – köszönhetően többek között annak, hogy Benke Szilárd hibátlanul dobott és Sztrahinja Milosevics után csapata legeredményesebbje volt ekkor. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a vendégeknél Ron Curry már a második negyedben begyűjtötte a negyedik hibáját – hamar 10 pont fölé nőtt a hazai előny.
Úgy tűnt, a harmadik tíz percben az Olaj állva hagyja riválisát: akadt, amikor 20–4-ra vitte a játékrészt a hazai gárda, ám a Falco a negyed végén egy 7–0-s rohammal életjelet adott magáról. Váradi Benedek dudaszó pillanatában hintett triplája után 12 pontos hazai előnnyel, 60–48-as állással következett az utolsó játékrész.
A záró felvonásban a Falco pillanatok alatt „lőtávolon” belülre került, Sttefan Balmazovics öt pontjával hétre apadt a lemaradása, majd Bruinsma tovább csökkentette azt. Milosevics és Vojvoda Dávid és egy-egy hármassal ismét megnyugtatóvá varázsolták a differenciát, de csak azért, hogy a Falco egy időkérés után ismét visszaküzdje magát öt pont hátrányra.
Sőt, három perccel a befejezés előtt Bruinsma újabb pontjaival kétpontosra olvadt a különbség: 70–68-ra felzárkózott a Falco a hajrára. A végén ugyan egy pontra is megközelítette az Olajt a Falco, ám a fordítás már nem sikerült, a dudaszó pillanatában Benke Szilárd zsákolással állította be a 79–76-os szolnoki győzelmet.

MESTERMÉRLEG
Dragan Alekszics: – Jó mérkőzés volt, mert igazi férfiként küzdöttek mindkét csapat játékosai. Az első félidőben buta hibákat követtünk el védekezésben, szerencsére a második játékrészben volt egy nagyon jó periódusunk, amikor jelentős előnyhöz jutottunk. A végjáték azonban nagyon szorosra sikerült, hál’ istennek három pontot meg tudtunk őrizni az előnyünkből, de a végjátékban kellett egy kis szerencse a győzelmünkhöz.
Gasper Okorn: – Jó meccs volt, igazi kemény kosárlabda zajlott a pályán. A harmadik negyedben sajnos volt egy hétperces rövidzárlatunk, amikor a Szolnok tizenhét pontos előnyt szerzett, a hajrában azonban izgalmassá tudtuk tenni a találkozót, ám a végén rossz döntéseket hoztunk. Tulajdonképpen a Szolnok azzal is jobb volt nálunk, hogy a támadó lepattanókat jobban szedte, és ezeknek köszönhetően jól használta ki a második lehetőségeit.