Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 68–76

(24–13, 4–21, 18–23, 22–19)
Szombathely, 3070 néző. V: Földházi, Török, Kulcsár

SZOMBATHELY: Govens 14/12, Curry 14/6, PERL 15, Bruinsma 2, REDDIC 19. Csere: Váradi, Balmazovic 4, Tóth N. Edző: Gasper Okorn.

KÖRMEND: BRADFORD 10, Németh Á., Price 13/3, HAMMONDS 14/3, DELAS 11. Csere: THAMES 15/3, Ferencz 6/6, CSORVÁSI 7, Oroszi, Lajsz. Edző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 11–0. 5. p.: 17–0. 8. p.: 19–9. 13. p.: 26–19. 17. p.: 26–28. 20. p.: 28–34. 25. p.: 35–46. 28. p.: 42–50. 30. p.: 46–57. 33. p.: 53–59. 38. p.: 61–70. 39. p.: 68–72

Telt ház, 3070 néző előtt álomrajtot vett a Falco, a negyed felénél Govens tripláinak és Reddic dupláinak köszönhetően már 17-0-ra vezettek a sárga-feketék. Aztán az első játékrész végén és a 2. negyed elején magához tért a Körmend. Olyannyira megváltozott a játék képe, hogy a 17. percben már át is vették a vezetést, ekkor 26-28-at mutatott az eredményjelző.

Érdekesség, hogy a 2. negyedben csupán 4 pontot szerzett a hazai csapat, míg Ferenczék 21-ig jutottak, a félidőben 28-34 volt az állás. A 3. negyedben tartotta 8-10 j0 pontos fölényét a Körmend, az utolsó játékrészre 46-57-nél fordultak rá a csapatok. Ezen az estén a fantasztikus hangulat sem segített a Falcónak, hibás ziccerek, büntetek és gyatra távoli próbálkozások jelezték, hogy elveszik a hazai vár. Az utolsó percre még 4 pontra zárkóztak Govensék, de a hajrá megint a vendégeké volt, megérdemelt 68-76 arányú győzelmet arattak a piros-feketék. A Körmend 6 év után tudott győzni Szombathelyen!

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: Elnézést kell kérnem a szurkolóktól, amiért és amilyen körülmények között veszítettünk. Ma este is nagyot harcoltunk a győzelemért, de a jobbik csapat nyert. A korai nagy előnyt követően gödörbe kerültünk, ami a Körmend agresszív védekezését dicséri. Ezután nem tudtunk váltani és kockázatos, nehéz dobásokat vállaltunk. Miután rendeztük a sorokat többször is esélyt kaptuk a felzárkózásra, azonban rossz döntéseket hoztunk és többször is tiszta dobásokat rontottunk. Csalódott vagyok és nagyon sajnálom, hogy így alakult a mérkőzés.

Matthias Zollner, a Körmend vezetőedzője: Gratulálok a Falco csapatának, mert nagyon jól játszottak. A hangulat fantasztikus volt, a megyei derbit első ízben élhettem át körmendi vezetőedzőként itt, Szombathelyen. A találkozót nem kezdtük jól, hiszen támadásban és védekezésben sem kaptuk el a játék ritmusát. Rendet kellett tenni a fejekben és ennek eredményeként felálltunk. Hatalmas tartásról tettünk tanúbizonyságot, hittem bennük, ahogy ők is egymásnak. Ez a siker igazi csapatmunka volt.

Váradi Benedek, a Falco csapatkapitánya: Gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyerték meg a találkozót. Csapatként küzdöttek ezzel sikerült behúzniuk a mérkőzést. Az elején nagyon jól kaptuk el a fonalat, kellően agresszív volt a védekezésünk és támadásban is eredményesek voltunk. Aztán feljavult a Körmend, mi pedig kizökkentünk és görcsössé váltunk. A hajtásra nálunk sem lehetett panasz, hiszen minden labdáért mentünk, azonban hazai környezetben 68 dobott ponttal nem lehet meccset nyerni. Ezután pedig élesedik a helyzet, hiszen innentől szerda-szombat ritmusban játsszuk a találkozóinkat.

Csorvási Milán, a Körmend centere: Először is büszke vagyok a csapatra, amiért a rossz kezdés ellenére sem adtuk fel és a sikerült felállnunk a tekintélyes különbségű hátrányból. Egy nagyon erős Falcot sikerült legyőznünk ezen az estén. Örülök a sikerünknek és, ha ezzel a játékkal rukkolunk ki, amit a második félidőben mutattunk, nem lehet gond.

A Körmend továbbra is a 2., míg a Falco a 4. helyen áll!