Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 94-70
(24-13, 25-22, 23-17, 22-18)
Felsőházi középszakasz, 9. forduló
Aréna Savaria, 3070 néző
Játékvezetők: Földházi T., Benczur T., Frányó P. (Fekete L.)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Perl 13/3, Curry 14/6, Váradi 14/6, Bruinsma 18/9 ,Tóth -. Cserék: Bíró -, Govens 10/3, Balmazovics 13/9, Reddic 12.

Egis Körmend: Thames 15/6, Bradford 17/6 ,Price 13/9,Hammonds 11/9,Delas 6. Cserék: Ferencz -, Csorvási 8, Oroszi -.

Összefoglaló: Óriási hangulat és 3070 fanatikus szurkoló várta a csapatokat az idény immár negyedik vasi klasszikusán.
Az 1. negyedet a szombathelyiek kezdték jobban, a körmendieknél nehezen indult be a pontgyártás. Előbb Váradi talált be, majd Perl is beköszönt, de 9-9-nél már utolérte a vendégcsapat a Falcót. A játékrész végén aztán ismét a Falco percei következtek. Perl mellett Váradi is remekül játszott, a sárga-feketék kiválóan védekeztek, a szombathelyiek végül 9 pontos előnnyel, 20-11-gyel mehettek a rövid pihenőre.

A 2. negyedben igyekezett a Körmend közelebb jönni, de Curry ezekben a pillanatokban jókor szerzett pontokat, így Mathias Zollnernek előbb 31-15-nél, majd két perccel a nagyszünet előtt, 40-29-nél ismét időt kért. Ezután Thames triplájával zárkózott a piros-fekete csapat, de 10 másodperccel később Bruinsma is betalált távolról. A félidő hajrájában Perl Zoltán triplája után Thames dobott ugyan egy duplát, de Balmazovics triplája ismét lehűtötte a körmendi kedélyeket, 49-35.

A 3. negyed Perl Zoltán kosarával kezdődött, majd Bruinsma zsákolt, ekkor 53-35-öt mutatott az eredményjelző. Az első körmendi kosarat Delas szerezte, egyik büntetőjét dobta be. Reddic 25. percben szerzett duplája után már “húsz” volt a 2 csapat között. Időt is kértek a vendégek, majd 6 pontot gyorsan le is dolgoztak a hátrányból. A szombathelyi közönség azonban űzte, hajtotta az övéit, így a negyed végén ismét hússzal vezettek a hazaiak, 72-52.

A 4. negyed Csorvási pontjaival indult, majd Bruinsma válaszolt egy triplával. A Falco adta a ritmust, a piros-feketék nagyon rosszul dobtak, nem tudtak közelebb zárkózni, állandósult a 20 pont körüli különbség. A kipontozódó Hammonds a játékvezetőkre legyintett, így még egy technikaival is sújtotta saját csapatát, közben Reddic is 10 pont fölé került, ezzel a Falco 7 játékosa ért el kétszámjegyű pontot.

A Falco teljesen megérdemelten, 94-70-re győzött, így a középszakasz 8 meccséből 7 sikert könyvelhetett el. Ezek után még mindig nem derült ki, mi lesz az 1-3. helyezett sorrendje. A Körmend sorsa továbbra is a saját kezében van, ha ugyanis legyőzik a Szolnokot a középház utolsó fordulójában, akkor ők vágnak neki az első helyről a rájátszásnak, ha azonban az Olaj 1 ponttal is nyerni tud a Rába partján, akkor még a Falco is 1. lehet. Jöhet tehát a matek…

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: Szeretném megköszönni a szurkolóknak a támogatásukat, óriási hangulatot varázsoltak a csarnokba. Ugyanígy elismerés illeti a játékosaimat is, akik végig nagyon okosan, taktikusan kosaraztak. Úgy tűnhetett, hogy könnyű dolgunk volt, azonban ez csalóka, hiszen mindenki vállvetve harcolt. Ez a siker a csapat diadala volt. Beszédes, hogy Govens sokáig nem szerzett kosarat, azonban mindig akadt helyettese, aki betalált. Próbáljuk a győzelmet helyén kezelni, ezért nem is foglalkoztunk azzal, hogy 22 ponttal kellene felülmúlni a Körmend együttesét. Örülök, hogy a második hely megvan, jelenleg elégedett vagyok a helyzetünkkel és a mutatott formánkkal is.

Matthias Zollner, a Körmend vezetőedzője: Először is gratulálok a Falcónak, azt játszották, amit kell. Több mint 20 tiszta dobást rontottunk, ráadásul ellenfelünknek rengeteg könnyű kosarat engedélyeztünk. A Falco pedig jó csapat, hogy ezt kihasználja, ráadásul a kispadjuk is hosszabb volt. Sajnos nálunk egyre több a probléma, Németh Ákos hiányát megéreztük, sokkal szűkebb rotációval dolgozhattunk. Morálisan mélyen, úgy is mondhatjuk, hogy gödörben vagyunk. Szeretnék elnézést kérni a szurkolóinktól és feledtetni akarjuk ezeket a kisiklásokat az utolsó, hazai mérkőzésünkkel.

Váradi Benedek, a Falco csapatkapitánya: óriási hangulat volt a meccsen, köszönjük a szurkolást. Nagyon jó ritmusban játszottunk, a lepattanók megszerzésében is kiválóak voltunk. Mi voltunk a középszakasz legjobbjai, hiszen 8-ból 7 meccset is megnyertük, nagyon jó passzban megyünk be a rájátszásba!

Xavier Thames, a Körmend játékosa: Sajnos nem sikerült megvalósítani, amit elképzeltünk. Jobb volt az ellenfél, minden csapatrészben. Nem adtuk fel még, küzdeni fogunk és mindent megteszünk a következő mérkőzésen a győzelemért.