FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 78–77 (19–26, 18–16, 18–16, 23–19)
Szombathely, 2980 néző. Vezette: Cziffra, Benczur, Minár

FALCO: GOVENS 18/9, Váradi B. 2, BÍRÓ 11/9, Bruinsma 8, REDDIC 14. Csere: BALMAZOVICS 12/9, Tóth N. 2, CURRY 11/3. Edző: Gasper Okron
SZOLNOK: VOJVODA 13/9, Kovács 5/3, AIRINGTON 17/9, N. Milosevic 3, ANDRIC 15. Csere: Benke 5/3, TÓTH Á. 9, Rowsey 10/6. Edző: Dragan Alekszics

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 6. p.: 7–17. 9. p.: 16–26. 13. p.: 27–28. 17. p.: 34–35.20. p.: 37–42. 22. p.: 42–42. 25. p.: 48–46. 28. p.: 52–54. 30. p.: 55–58. 34. p.: 61–63. 36. p.: 67–67. 39. p.: 75–73
Kipontozódott: Reddic (39.)

Az 1. negyedben Milosevic büntetőjével indult a pontgyártás, majd Váradi dupla következett, 2-1. Ezután szolnoki percek jöttek, Kovács Péter révén már 2-7 is volt. Aztán Bíró triplájával zárkózott a hazai csapat, 7-9. A vendégek kosárgyárosa, Vojvoda is belehúzott, 7-17-nél jött is az első időkérés. Curry jól szállt be a játékba és 19-26-tal ért véget az első 10 perc.
A 2. negyedben is folytatódott Curry agresszív védekezése, Reddic is jól lepattanózott és a középtávolikat is eredményesen szórta, emellett Govens is hozta a tőle elvárhatót, 27-28 állt az eredményjelzőn a játékrész közepén. Jött is a szolnoki time-out, aztán a Vojvoda-tripla is, 29-33. A negyed végén Govens is betalált újra, de a hátrány 5 pontos maradt, 37-42.
A 3. negyedet Bíró triplája nyitotta, majd Reddic és újra Bíró jött, 48-46-nál újra a hazai csapat vezetett. Ezután Curry és Balmazovic is fontos pontokat szerzett, de a vendégek is összeszorgoskodták a magukét, így is a szombathelyieké lett ez a játékrész is, 55-58.
A 4. negyedben Curry révén újra visszavette a Falco a vezetést, 59-58, majd felváltva hol ide, hol oda billent a mérleg nyelve, de 2 Olaj-tripla után újra tetemesnek tűnt a Falco hátránya, 67-73. A dudaszó előtt 18 másodperccel újra egyenlő állást, 77-77-et láthattunk az eredményjelzőn, Govens indult meg, de a betörése közben szabálytalankodtak és csak 1 labda ment be. 3,9 másodperccel a vége az Olaj vezethette fel a labdát, de hiába, mert nem tudták ponttal befejezni az akciót, szabálytalankodás pedig nem történt, 78-77-re győztek a sárga-feketék.
Gasper Okorn: Köszönök mindent a szurkolóknak, ők adták meg az energiát az utolsó negyedben. Sok jó dolgot csináltunk, például meg tudtuk álltani Vojvodát. Az utolsó percekben jól játszottunk, kemény fizikai játékkal nyertünk. A Szolnok 3 napja játszott Németországban, de így is örülök, hogy nyertünk. Dolgozni kell tovább és felépíteni az új csapatot.
Bíró Olivér: nagyon fontos győzelem volt, elhittük, hogy komoly csapat ellen is gőzhetünk, pedig rosszul kezdtünk, de behoztuk őket, kis szerencsével, de ma mi nyertünk. Nem akarunk itt megállni, idegenben is nyernünk kellene. A kaposváriak ellen
Dragan Alekszics Gratulálok a Falcónak, jó meccs volt. A végén ejtettünk egypár hibát, és ezt a Falco kíméletlenül kihasználta. Nem haragszom a játékosaimra, a sok utazás, a nehéz meccsek ártottak az eredményességünknek. Mindenki jól játszott, de Tóth Ádámot kiemelném. Remélem a következő mérkőzésen több szerencsénk lesz. Gratulálok a Falcónak!
Tóth Ádám: gratulálok a Falcónak, örülök, hogy a német kaland után felfelé indultunk meg, remélem, hogy a Falcóval a Magyar Kupában találkozunk majd és visszavághatunk.