Két mérkőzést is rendeztek a másodosztályú női röplabda bajnokságban, amelynek főszereplői szombathelyiek voltak. A Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület a SZESE Győr csapatát, míg a Haladás a MÁV Előre SC együttesét látta vendégül a vasi megyeszékhelyen. Először Bodzer Attila tanítványain volt a sor, hogy bizonyítsanak.

Gulkai Zsófia vezetésével kicsit döcögősen kezdte a találkozót a SzoESE. A vendégek minden apróbb megingást kihasználva tapadtak a házigazdára. Azonban a hajrában jobban koncentrált az egyetemistákból álló hazaiak, így máris szettelőnyre tettek szert. A második játszmában is hasonló volt a forgatókönyv, annyi különbséggel, hogy ez a menet néhány perccel többet vett igénybe.

Az utolsó szettre aztán teljesen szétesett a Győr játéka. Ekkor már szárnyaltak a hazaiak és Bodzer Attila vezetőedzőnek még lehetősége volt új taktikai elemek kipróbálására is. Végül teljesen megérdemelten szűz egy órányi játékot követően 3-0-ra megynerte a találkozót a SzoESE, amely sikerével fellépett a tabella hatodik helyére.

SzoESE – SZESE Győr 3-0 (25-17, 25-17, 25-10)

SzoESE: Demény Laura, Halmosi, Gulkai, Demény Liza, Kiss L., Bozzai, Börzsönyi, Szalai, Nagy J.

*

A Haladás Sportkomplexumban az a MÁV Előre SC vendégeskedett, amelynek célja a magasabb osztályba való jutás. Ehhez minden adott is, hiszen a székesfehérvári együttes 100%-os mutatóval állt a fordulót megelőzően a nyugati csoport élén. Nem ígért tehát semmi jót a fiatal játékosokra építő Haladás számára az összecsapás.

Az első szettet nagyon gyorsan elveszítették a szombathelyiek, akik rengeteg hibával játszottak. A vendégek több rutinos röplabdázóval megerősített csapata nagyon hamar pontot tett a játszma végére. A folytatásra viszont megtáltosodtak a hazaiak és ez meglepte a fehérvári riválist is. Sokáig reménykedtek a szurkolók abban, hogy egalizál a Hali-fakó.

Ez azonban nem sikerült, pedig megérdemelték volna Marton Gabrielláék. A csalódottságuk ellenére keményen hajtottak a harmadik szettben is a szombathelyi lányok, azonban győzött a nagyobb rutin, így elmaradt a meglepetés. Annak ellenére is, hogy voltak periódusok, amikor jobban játszott a Haladás riválisánál. A 0-3 eredmény pedig azt jelenti, hogy a zöld-fehér együttes marad a 11. helyen a tabellán.

Haladás VSE/Sportiskola – MÁV Előre SC 0-3 (12-25, 22-25, 17-25)

Haladás: Mándli, Vécsey, Csitkovics (liberó), Sotonyi, Marton, Ferencz, Dabronaki, Csóka, Dancsecs.