A rendkívül rövid, de annál zajosabb nyári szünetet követően már augusztus elején elkezdődött a MERKANTIL Bank Liga 2019/2020-as évada. A Szombathelyi Haladás keretét és szakmai stábját tekintve is alaposan megváltozott, így a Gyirmót elleni nyitófordulóban még az elvakult szurkolók sem mertek latolgatásba bocsátkozni.

Ráadásul még a fogadóirodáknál is a feljutásra pályázó Gyirmót FC Győr volt a favorit a találkozó előtt. Az első negyed órát leszámítva azonban végig a vendégek játszottak jobban. A labdabirtoklás mellett több támadást is vezettek és a védekezésük is jól vizsgázott. Holdampf révén pedig egy látványos góllal megszereztek egy bajnoki pontot. Szerda este a Siófok vizitál majd a Rohonci útra.

A Balaton-parti együttes az előző körben az ifjúsági játékosokkal felálló Balmazújváros ellen értek el egy gólnélküli döntetlent, ez pedig a vasi együttes sikerét ígéri. Ezt erősíti az is, hogy a két csapat legutóbbi tíz mérkőzésén kilenc győzelmet és egy döntetlent ért el a Hali. A Siófok legutóbb egy 2007 májusi mérkőzésen nyert Szombathelyen 3-0 arányban – intő jel, hogy az még az NB II.-nyugati csoportjának 25. fordulójában történt.