Villámrajtot vett a Veszprém elleni találkozón a Haladás. Hogy az ötödik percben már 2-0 volt az állás, az leginkább Dróth Zoltán klasszisának volt köszönhető, aki mezőnyben és a kapu előtt is remekül játszott. Egy tetszetős támadás végén a válogatott támadó remekül tálalt Simic elé, aki igazítás nélkül vágta a hálóba.

Majd néhány pillanattal később már Hajmási góljának örülhetett a lelátó. Horváth Péter iramodott meg a szélen és keresztbe lőtt labdáját közelről nem hibázta el a válogatottban is bemutatkozott csapattársa. Ez a kezdés alaposan meglepte a vendégeket, akik csak a játékrész közepétől találtak önmagukra. Ekkor viszont már 3-0 állt az eredményjelzőn, miután Márkus sarkáról saját kapujába pattant a játékszer.

A hajrá viszont a Veszprémé volt. Először Sásdi fogott egy Tatai lövést, azonban egy perccel később Bencsik közeli kísérleténél már tehetetlen volt. Ráadásul büntetőhöz jutott a vendég alakulat. Tatai buktatásáért megítélt hétméterest a szombathelyiek hálóőre kiváló érzékkel hárította. A játékrész a Hali kisbüntetőivel ért véget, ezek azonban kimaradtak.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban. Elég volt egy kisebb megingás a vendégektől és máris 4-1 állt az eredményjelzőn. Simic értékesítette a megítélt büntetőt a 22. perc elején. Ezután tudatosan hátrébb vonta védekezését a Haladás és átadta a területet a Veszprémnek. Ráadásul nagyobb hangsúlyt kapott a zöld-fehérek taktikájában a kontratámadás.

Tataiék bár az alapszakasz során kétszer is legyőzték a Haladást, ezen a napon nem igazán ment jól a Veszprémnek a játék. Többet birtokolta a vendég együttes a labdát, de jól zárt a szombathelyiek védelme, így teljesen megérdemelt győzelmet arattak a vasi futsalosok. Ennek a sikernek köszönhetően pedig a Haladás a második helyre lépett a B-csoportban.

Kútház Haladás VSE – FC Veszprém 4-1 (3-1)

Haladás: Sásdi – Michel Melo, Simic, Dróth, Vidák
Csere: Alasztics (kapus) – Sanchez, Hajmási, Horváth P., Sipos, Szakasics, Pocaia, Péter, Vas.

Gólszerző: Simic 2 (a másodikat büntetőből), Hajmási, Márkus (öngól) illetve Bencsik Á.