Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – JP Auto-Jászberényi KSE 91-60 (20-9, 31-23, 20-15, 20-13)

Felsőházi középszakasz, 1. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2300 néző
V.: Papp P., Farkas G., Nagy V. (Dr. Gencsev P.)

Falco: Govens 12/6, Váradi 9, Balmazovics 21/15, Bruinsma 14/3, Reddic 8. Csere: Tóth 6, Curry 10/3, Perl 5, Bíró 3/3, Hódi 3/3, Körmendi -.

JKSE: Pitts 18/3, Rakics 6, Brbaklics 2, Alekszandrov 8/6, Pantelics 9. Csere: Czirbus 2, Kerpel-Fronius 10/6, Cseh 2, Fekete 3/3.

Összefoglaló: Az 1. negyed Balmazovic triplával indult, majd Govens is kosárral jelezte, hogy bekezd a Falco. Miután Balmazovic újra betalált, már 10-0 állt az eredményjelzőn! Lazic időkérése után Rakic szerezte az első jászberényi pontokat. Miután Bruinsma is feliratkozott, Perl is pályára lépett nagy taps közepette. Aztán Balmazovic 3. triplája után 15-5 volt az állás. Ezután Bíró is megmutatta, hogy tud triplát dobni, majd Perl büntetője után 20-9 volt a negyed végén az eredmény.

A 2. negyedet Rakic és Pantelics pontok nyitották, így 20-15-nél Okorn mester kért időt. Jókor, mert Balmazovic 3+1 pontt, majd Curry is triplát szórt, 30-19. Miután Balmazovics 5. triplája is behullott rövid időn belül 2 szándékos faultot ítéltek Pantelicsen, aki ezzel kiállt. Tóth Norbert volt a szenvedő fél és az ítéletvégrehajtó, 34-21.A negyed végén Reddic is betalált, Balmazovic pedig továbbra is nagyon jól játszott, a vendégek pedig csak szenvedtek, 51-32.

A 3. negyed Govens triplával indult, majd Balmazovic és Bruinsma is újra betalált, 58-32. Pitts továbbra is az egyetlen, akire számíthat Lazic, 60-41-re jöttek fel a vendégek. Ebben a játékrészben nagyon sok volt a hiba, de Reddic látványos zsákolása mindent feledtetett, 71-47.

Az utolsó 10 percben sem változott a játék képe, Bruinsma triplával indult, majd Alekszandrov és Tóth Norbert is betalált, sőt Hódi Patrik pályára lépése után szinte egyből triplát szórt, s ezzel Ő lett a tízedik sárga-fekete játékos, aki pontot szerzett, 91-60 lett a vége, ilyen arányban is megérdemelten nyert a Falco.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: Először is gratulálok a csapatnak, nagyok jól játszottunk. Természetesen köszönettel tartozunk a szurkolóknak is, akik kilátogattak a mérkőzésre és buzdítottak bennünket. Összességében elégedett vagyok a mutatott játékkal és ezúttal ez az eredményen is meglátszott. Remekül játszottunk és lehetőségünk nyílt a fiatalokat is pályára küldeni. Külön öröm, hogy mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Mivel hosszú lesz a rájátszás, ezért sűrűbben cseréltem a játékosokat is. Az első győzelmet megszereztük, lépésről-lépésre haladunk előre. Remélhetőleg a következő mérkőzésen is hasonló játékkal rukkolunk elő.

Nicola Lazic, a JKSE mestere: Ma sokkal jobb volt a Falco, egészen megérdemelten nyertek, mert mi nagyon gyengén dobtunk és a csapatjáték sem működött. Nagyon gyorsan tovább kell lépnünk, mert szombaton javítani szeretnénk. A szűk rotációnk miatt a Falco sokkal jobb volt.

A Falco szombaton Pécsett folytatja a középszakaszt.