Szombathelyi Haladás – Paksi FC 1-1 (0-0)

Haladás: Király – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl – Dausvili – Funsho, Rui Pedro, Golodiuk (Holdampf 19′), Ivanov – Priskin (Ofosu 68′).

Paks: Nagy – Kővári, Lenzsér, Fejes, Szabó – Windecker – Könyves, Papp, Kesztyűs (Cseke 77′), Bartha – Simon A. (Remili 77′).

Gólszerző: Priskin illetve Remili.

90+3′ – Vége a találkozónak!

90+2′ – Gól! Minden mezőnyjátékos a Haladás térfelén. Ismét feljött a vendégek kapusa a szöglethez. Mégsem Ő, hanem REMILI MOHAMED tekerte egyből kapura, Király melléütött, a játékszer pedig beesett. 1-1!

90+1′ – Beszorul a Hali, nagyon nyom a Paks, mindenképpen szeretne a vendég együttes pontot szerezni.

90+1′ – Három perc lesz a ráadás.

90′ – Daushvili buktatása után Remili végezhetett el szabadrúgást, nagy nehezen csúsztatott szögletre egy hazai védő. Nagy Gergő is feljött zavarni, de Király kiöklözte a labdát.

88′ – Németh Márió is beállt, Rui Pedrót váltotta.

87′ – Király nagy hibáját nem használta ki a Paks. Egy felívelésre érkezett nagyon rosszul. Szerencséjére a lecsorgó labdát nem találta el Papp, Daushvili mentette meg csapatát.

84′ – Remilit buktatta Mohl a bal szélen. A megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, az ötös vonalában jobbra-balra pattogott a labda, mire a védők felszabadítottak. Nagyon meleg volt ez a pite!

83′ – Veszélyeztetett a Paks is a hajrában. Egy pontrúgást követően Szabó János lógott meg a bal szélen, azonban lesen volt a válogatott védő.

79′ – Holdampf csúszott oda ellenfele lábára, sárga lap a jutalma.

77′ – Cserél Csertői Aurél is, egyszerre kettőt is. Remili és Cseke érkezik a pályára, míg Simon valamint Kesztyűs kapitt pihenőt.

75′ – A vezetés óta tudatosan visszahúzódott a Hali a saját térfelére és kontratámadásra rendezkedtek be.

72′ – Tetszetős támadás végén Ofosu tálalt Rui Pedro elé, a portugál igazítás nélkül lőtt, de aegy védő lábáról szögletre csorgott a labda. A sarokrúgást Nagy Gergő húzta le könnyedén.

68′ – A gólszerző kap pihenőt. Priskint Ofosu váltja.

65′ – GÓÓÓL! PRISKIN TAMÁS a kapu jobb oldalát vette célba, érezte a sarkot a kapus, de a teste alatt becsúszott a labda. Vezet a Haladás 1-0!

64′ – Lenzsér sárga kapott kapott a kezezésért.

63′ – Ivanov lódult meg és szlalomozott végig a védők között, lövése egy védő kezét érte, így teljesen jogosan büntetőhöz jut a Hali.

61′ – Bartha tesztelte Király reflexeit. Az összecsapást a szombathelyi kapus nyerte, magabiztosan hárította a paksi támadó 25 méteres löketét.

58′ – Jagodics hozta helyzetbe Priskint, kísérlete egy védő lábáról csorgott a kapu mellé. Sarokrúgás helyett viszont kirúgást ítélt a játékvezető.

56′ – Újabb sárga, ezúttal Windecker kapja, aki a Funshot buktatta.

55′ – Szabálytalan dobás miatt jöhet a Hali. Nagyon visszaesett a színvonal, a kapuk egyáltalán nem forognak veszélyben.

53′ – Mohl is begyűjtött egy lapot, Könyvest rúgta meg a középpályás.

51′ – Az eltelt néhány percben alig van a labda a Haladásnál. A játék a hazai térfélen folyik.

49′ – Aktívabban kezdte ezt a játékrészt a Paks. Simon kísérlete kerülte el a kaput.

46′ – Elkezdődött a második félidő.

45+4′ – Szünet.

45+3′ – Sárga lapot kapott Fejes, miután megrúgta Priskint.

45+1′ – Funsho lódult meg és egy egyéni próbálkozással vétette észre magát. A lövés viszont jócskán elkerülte a kaput.

45′ – Négy perc lesz a ráadás az első félidő végén.

42′ – Könyves és Kesztyűs vette célba Király kapuját. Először a védők blokkoltak, majd a második kísérlet elkerülte a ketrecet.

40′ – Újabb helyzet és ismét Priskin elől kellett mentenie a védőknek. Nagyon érik a Hali-gól, de vajon ki lövi?

38′ – Németh Milán buktatta Könyvest szabálytalanul, ezért sárga lapot kapott a védő.

36′ – Újabb Haladás szöglet, amit Ivanov harcolt ki. A pontrúgást Habodva végezte el, a labda ide-oda pattogott, de veszélyt nem rejtett a paksi kapura.

33′ – Simon került a földre, ápolni kell a támadót.

32′ – Egy perccel később Bamgboye veszélyeztetett. Már csak a gól hiányzik!

31′ – Holdampf kapott egy szöktetést, a középpályás középre ívelt, amire jó ütemben érkezett Priskin. A támadó fejese alig kerülte el a jobb alsó sarkot. Nagy helyzet volt ez is!

30′ – Próbál fogást találni ellenfelén a Paks, de eddig komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. Ellenben a Haladás többször veszélyeztette Nagy kapuját.

26′ – Habovda szöglete találta meg Jagodics fejét, a szombathelyi bekk kísérlete azonban elkerülte a kaput.

25′ – Nagy Gergő bravúrja mentette meg a Paks csapatát. Ivanov tálalt az alapvonal mellől középre, Priskin kísérletét hárított a vendégek kapusa, majd a lecsorgó labdát Rui Pedro lőtte a védőkbe. Óriási tűzijáték!

23′ – A kényszerű csere óta nagyon visszavettek a tempóból a csapatok. A mezőnyben gyűrik egymást a felek.

19′ – Nem térhet vissza Golodiuk, hordágyon viszik le a játékost. Helyére Holdampf Gergő állt be.

17′ – Papp és Golodiuk fejelt össze. Úgy fest, hogy a hazai középpályás húzhatja a rövidebbet. Ápolni kell az ukrán játékost és valószínű cserére lesz szükség.

15′ – Megrúgták Rui Pedrót cselezés közben, Szabó János szóbeli figyelmeztetést kapott. A Jobb oldali pontrúgást Mohl tekerését fejelik ki a védők.

12′ – Szabó mentése csapódott veszélyesen Király kapuja felé, de a hálóőr könnyen védte a kísérletet.

10′ – Kezd feléledni a Paks is, kimozdult saját térfeléről a vendég együttes.

8′ – Daushvili fejjel próbálta szöktetni csapattársát, azonban Ivanov lesen volt. Szabadrúgás kifelé!

6′ – Priskin került a földre a büntetőterületen belül. A játékvezető nem látott szabálytalanságot, mehet tovább a mérkőzés.

4′ – Aktívabb eddig a Haladás, nagyon bekezdett a szombathelyi együttes.

2′ – Itt az első komolyabb helyzete: Golodiuk adott középre, alig maradt le róla Funsho. A szöglet viszont veszélytelen volt.

1′ – Elkezdődött a találkozó.

ITT már olvashatta a beharangozót, most jöjjön a több kérdést is eldöntő összecsapás, hajrá Hali!

16.55 – Jó napot kívánunk, igazi 6 pontos meccs vár a zöld-fehér rangadó résztvevőire és ránk, szurkolókra. Tarts velünk!