Továbbra is nélkülözte a térdsérüléssel bajdó Juvonte Reddicet a Falco. Jobban kezdett az ellenfél, Reggie Johnson kosaraival 12-7-re elléptek. Az első negyed a hazaiaké, 23-14 volt a ZTE-nek.

A második játékrész elején Marko Krivacevic és DeVaughn Washington is a hárompontos vonalon túlról volt eredményes, ám erre rendszerint érkezett válasz. Megvolt a bűvös 10 pontos különbség is, azonban a félidő vége előtt háromszor is sikerült labdát szereznie a Falcónak, így a nagyszünetben már csak öt pont volt a szombathelyiek hátránya, 50-45.

A második félidő elején Quinton Hooker süllyesztett el egy hármast, de Marko Filipovityra sem lehetett panasz, folytatta az Oberwart ellen bemutatott remek játékát a Falco. Benke is beköszönt, 30 perc után már csak 2 pontra volt lemaradva a bajnok, 70-68.

A negyedik negyed elején beütötte ötödik hibáját is Filipovity, kipontozódott, de a Falco csapatapitánya szalagon szállította a pontokat, sikerült is egalizálni, majd Váradi újabb kosarával már a vezetést is megszerezte a Falco. A ZTE hibáit Washington távolról büntette, ez az előny pedig döntőnek bizonyult, izgalmas mérkőzésen 93-97-re legyőzte szomszédvári riválisát a Falco.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93-97 (23-14, 27-31, 20-23, 23-29)
Zárt kapus edzőmeccs
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
Gasper Okorn kérésére a dobókat nem hozzuk nyilvánosságra.

A Falco felkészülési programja kedden folytatódik, hazai környezetben, a sárga-feketék zárt kapuk mögött fogadják a Sopron KC csapatát.