DKKA U19 – SZKKA 33-37 (15-21)

SZKKA: Terenyi – Mayer 2, Horváth P. 6, Szendrei 1, Takács B. 4, Hornyák 6, Udvardi 6. Csere: Varga N. 3, Moutsogianni 4, Virág 4, Szmolek 1., Schneck, Csire, Szuhogyi.

Az eredmény alakulása: 3-5 (5.p.), 6-9 (10.p.), 10-13 (20.p.), 12-17 (25.p.), 15-21 (30.p.), 18-25 (35.p.), 21-28 (40.p.), 24-30 (45.p.), 29-34 (50.p.), 31-35 (55.p.), 33-37 (60.p.)

Marosán György vezetőedző: Támadójátékunk jól működött, védelemben kevésbé voltunk stabilak ma. Nagyon fontos 2 pontot szereztünk egy rendkívül szimpatikus és szervezett csapat otthonában.

A listavezető SZKKA legközelebb november 10-én a Gárdony-Pázmánd NKK együttesét fogadja hazai környezetben.

*****

A másik szombathelyi érdekeltségű meccsen pedig a tabellán elfoglalt helyezések alapján sokan egyértelműen a Nemzeti Kézilabda Akadémiát vélték a találkozó esélyesének. Azonban hiba volt lebecsülni a Haladás VSE Sport Kft. csapatát, amely bár hátrányba került a mérkőzés első percében, képes volt meglepni nagy nevű riválisát. Pap Mercédesz és a sérüléséből felépülő Simsik Cynthia találataival a vezetést is átvették a szombathelyiek.

Simsik jól játszott, három gólt szerzett a találkozón

Kiss Szilárd együttese hiába próbált újítani és a vendégek mestere rengeteget cserélt is, mégsem sikerült megzavarni a zöld-fehérek játékosait. A félidő közepén két gólra lépett meg a NEKA, Kozma Dominikáék zsinórban négyszer mattolták a rivális kapusát, így a nagyszünetre a hazaiak vonulhattak előnnyel.

A fordulás után fej-fej mellett haladtak a csapatok. A vendégektől Kajdon és Kovács Noémi, a szombathelyiektől Pap és Freiberger szórta a gólokat egymás után. Aztán az utolsó tíz percet megnyomták a vendégek és ötször találtak a kapuba, erre már nem volt válasza a hazaiaknak, így a végére csak szorossá tudta tenni az eredményt a Hali.

Kis szerencsével akár a mérkőzést is megnyerhette volna a Haladás, amely ezer sebből vérzik. A találkozón orrcsonttörést szenvedett Simsik Cynthia.

Haladás VSE Sport Kft. – Nemzeti Kézilabda Akadémia 21-23 (12-11)

Haladás: Tömő, Büki (kapusok) – Pap 8, Kozma 4, Simsik 3, Freiberger 2, Mórocz 2, Kiss N. 1, Tutti 1, Schuszter, Rábai, Horváth H., Merő, Németh R., Gősi, Szekeres.
Vezetőedző: Huszti Ambrus