A Fatum Nyíregyháza egyértelműen a könnyed győzelem begyűjtésének reményével kelt útra a női röplabda extra liga első fordulóját megelőzően. A nyírségi alakulat alaposan beleerősített a nyáron, több klasszist is megszerzett, míg a Haladásnál néhány ismerős arc kivételével új csapat épült. Megjósolni is nehéz volt, hogy mi lesz a mérkőzés kimenetele.

Nagyon megilletődve kezdte a derbit a Haladás. Leiszt Máté vezetőedzőnek már a harmadik percben időt kellett kérnie (0-4), de ezután is csak tisztes távolból üldözte ellenfelét a zöld-fehér együttes. A játszma végére sikerült felzárkóznia a házigazdának, de nem maradt extra tartalék, amivel megfoghatták volna a Nyíregyházát. (18-25)

Nem úgy a folytatásban. Kiváló nyitás-fogadás mellett remekül működött a szombathelyiek támadószekciója. Vacsi Evelin és Sophie Wallner ütéseire nem volt ellenszere a vendégeknek. A szett közepéig vezetett a Hali, majd a hajráig fej-fej mellett haladtak. Az utolsó labdamenetekben viszont megremegett a vasi lányok keze, így már kettővel ment a nyírségi gárda. (21-25)

Nem törte meg a Haladás lendületét a második játszma elvesztése. Kifejezetten tetszetős játékkal rukkoltak ki, így nem véletlen, hogy Hollósy László vezetőedzőnek időt kellett kérnie. Hiába, mert Miranda is magára talált és összességében az egész szombathelyi csapat odatette magát a szett során, amit – ha egy kis túlórával is – megnyert a házigazda. (28-26)

Az utolsó játszmát viszont álmosan kezdte a zöld-fehér csapat, néhány perc alatt Leiszt Máté kétszer is magához intette tanítványaid, de igazán nagy változást nem hozott a játékba. A Nyíregyháza minden apróbb megingást azonnal büntetett, így lényegében egyre inkább nőtt a csapatok közti különbség,s végül 3-1 arányban nyert a vendég alakulat. (14-25)

A kezdeti megilletődöttséget követően szép megoldásokkal rukkolt ki az újjáépített Haladás. Bár a nyírségi gárda sem játszott csúcsformában bíztató játékra volt képes a vasi együttes. A folytatásra sem kell sokat várni, hiszen csütörtök este ismét Szombathelyen lép pályára a zöld-fehér alakulat, akkor a Kaposvár látogat a sportkomplexumba.

Hungast-Haladás VSE – Fatum Nyíregyháza 1-3 (18, 21, -26, 14)

Haladás: Čičić, Wallner, Vacsi, Miranda, Pickering, Császár
Libero: Lojen, Zoltán A.
Csere: Takács B., Marton, Péteri, Csóka.
Vezetőedző: Leiszt Máté