Nagy lehetőség kapujában állt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely csapata. A magyar bajnok a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában a lett Ventspils ellen biztosíthatta be helyét a legjobbak között. Az első felvonást hat ponttal nyerték meg a sárga-feketék hazai közönségük előtt. A visszavágó viszont a vártnál könnyebb lett…

Nagyon égtek a bizonyítási vágytól a lettek, bár a szombathelyiek kezdték jobban a találkozót. Aztán szép lassan belehúzott a házigazda és nemcsak a vezetést vették át, hanem növelni is tudták előnyüket. Már úgy tűnt nagyon meglép a Ventspils, de Váradi triplából szépített és tartotta életben a vasi reményeket (18-13).

Nagy szüksége volt a védekezés megszilárdítására a szombathelyieknek és támadásban is össze kellett kapniuk magukat. Ezt jól tudta Okorn mester, ennek köszönhetően cserélt és bejött a taktikai húzása. Főleg a védekezés terén alkottak maradandót Váradiék, akik csak 12 pontot engedélyeztek ebben az etapban a letteknek. Kett negyed után már vendég vezetés állt az eredményjelzőn (30-31).

A szünet jót tett a Ventspils kosarasainak, mert gyorsan bekezdtek és meg is lett az eredménye. Luther kosaraival fordított a házigazda, gyorsan időt is kért a vendégek mestere. Ez jót tett a Falco játékának és támadásban is nagyot változott a sárga-feketék játéka. Ekkor Reddic már tarthatatlannak bizonyult a palánk alatt (45-48)

Az utolsó negyedre mintha feladták volna a küzdelmet a lettek. Egyre többet hibáztak, tiszta dobóhelyzeteket rontottak, miközben a Falco szép kényelmesen és eredményesen játszottak. A végén 73-55-re diadalmaskodott a Falco, amely így kettős győzelemmel valamint 148-124-es összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája-főtáblára.