A vízilabda-láz tombol immár második hete Szombathelyen, ahol a Tófürdőn zsúfolásig megteltek a mobil lelátók, így mintegy 2 ezer fanatikus szurkoló előtt kezdődhet meg a Spanyolország-Magyarország elődöntő mérkőzés.

MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 11-12 (4-1, 3-5, 0-2, 4-4)
Vezette: Dervieux (francia), Duraskovic (montenegrói)

MAGYARORSZÁG: Grieszbacher Márk – Szieben A. László, Bóbis Botond 4, Baksa Benedek 3, Fodor Olivér, Schmölcz Norman, Dala Döme, Csorba Tamás 1, Szeghalmi Zsombor, Fekete Gergő 2, Ekler Bendegúz 1, Vékony Ákos, Korom Dániel (kapus). Szövetségi kapitány: Horváth János.

SPANYOLORSZÁG: Victor Garcia – Bernat Sanahuja 3, Oscar Asensio 1, Sergio Prietio 2, Pau Linares, Joan Coloma, Lluc Bertan 5, Roger Echevarria, Oscar Montas, Guillem Friogola, Victor Alegre, Ivan Alcón 1. Szövetségi kapitány: Sanchez Javier.

Az 1. negyedben a mieinkké lett a labda a ráúszás után, majd már az első támadás gólt hozott, Fekete Gergő talált be, 1-0! Újabb támadás végén 5 méterest harcoltunk ki, amelynek végén Baksa Benedek volt sikeres, 2-0! Jelenleg még a magyar kapus szemébe süt a lemenő Nap, talán ez is hozzájárult a szépítő spanyol gólhoz, 2-1. Az 5. percben aztán újra 5 méterest kaptunk, sajnos Vékony Ákos kihagyta, ám Grieszbacher kiválóan véd ma is, így nincs újabb spanyol gól. Viszont magyar gól igen, Baksa Benedek már a 2. gólját lőtte, 3-1! A hajrában Csorba Tamás is betalált, 4-1! Eddig sima.

A 2. negyedben a spanyoloké lett a labda a ráúszás után és ki is használták a lehetőséget, B. Sanahuja a gólszerző, 4-2. A negyed közepén: Bertran szépített, 4-3. Gyorsan jött a válasz is, Bóbis Botond, 5-3, de S.Prieto újra szorossá tette, 5-4.
Ezután Bóbis újra kettőre növelte a fölényt, 6-4, majd harmadszor is betalált, 7-4. Aztán L. Bertran ismét szépített, 7-5. Az utolsó pillanatban L. Bertran pedig még közelebb hozta a spanyolokat, 7-6. Ebben a negyedben jobbak voltak 3-5-re a spanyolok.

A 3. negyedben Ekler érte el elsőként a labdát, sajnos azonban a spanyoloknak ütötte oda. S. Prieto egyenlített, 7-7. Á negyed közepén átvették a vezetést a spanyolok, megint L. Bertran volt eredményes, 7-8. Nem megy, megtorpantunk, kapust is cseréltünk, Korom Dániel 5 méterest is védett, de a gólszerzés nem megy. Ezt a 8 percet 0-2-re elveszítettük.

A 4. negyed elején egy szép akció végén Baksa Benedek egyenlített, 8-8. Sajnos nem sokáig örülhettünk, B. Sanahuja megint vezetést szerzett a hispánoknak, 8-9. Sajnos L.Bertran nagyon jó formában van, már ötödször talált be, 8-10. Rövid technikai probléma után Fekete Gergő talált be, 9-10. Hiába szépítettünk, B. Sanahuja újabb gólja után 9-11 állt az eredményjelzőn. A spanyol kapus mindent véd, sajnos. Ezt követően, 2 perccel a vége előtt 5 méterest kaptunk és Ekler kíméletlenül bevágta, 10-11. És nincs vége, Bóbis egalizált, 11-11. Az utolsó perc elején O.Asencio betalált, 11-12. Erre pedig már nem tud magyar válasz érkezni, kikaptunk.

Az 5-8. helyért: Montenegró-Horvátország 10-5. Ausztrália-Olaszország 6-12.
Helyosztó mérkőzések: a 19-20. helyért: Üzbegisztán-Kína 13-14, a 17-18. helyért: Szaúd-Arábia-Kanada 5-20. A 15-16. helyért: Argentína-Dél-Afrika 8-9, a 13-14. helyért: Egyiptom-Új-Zéland 14-4. A 11-12. helyért: Kolumbia-Brazília 5-16, a 9-10. helyért pedig: Egyesült Államok-Oroszország 14-8.

12.15 Horvátország-Ausztrália, 13.45 Montenegró-Olaszország, 15.15 Magyarország-Szerbia (Bronzmérkőzés), 16.45 Spanyolország-Görögország (Döntő), majd 18 órától eredményhirdetés.