Az NBA talán két legerősebb, egyben legjobb csapata mérte össze erejét az éjjel. A találkozót a Cavs kezdte jobban, akik James és Love révén egész szép megoldásokkal próbálták megtörni a Golden State Warriorst. A szokásos triplaváltások sem maradhattak el, igaz ebben a periódusban a pontossággal nem akadt gond. A Cavs igyekezett kikapcsolni Curry-t a játékból, azonban mindig akadt valaki, aki a játékmester helyett szerzett pontot. A szünet előtt Thomas igazolta szerződtetésének jogosságát, hiszen a mezőnyből is eredményes volt az irányító, majd Jamest hozta kihagyhatatlan helyzetbe. LeBron persze védekezésbe is odatette magát, a csarnok szinte felrobbant, amikor Durant kísérletét blokkolta. A kosárban gazdag első félidő után aztán megakadt a Cavs és a vendégek a triplavonalon túlról bombázták szét a hazaiak védelmét. Minimális vendég előnnyel futottak a csapatok a záró negyednek, viszont a szurkolók csalódottságát növelte, hogy kedvenceik hosszú perceken keresztül nem találtak be – rontva, az amúgy sem túl fényes triplamutatójukat. Az utolsó percekre is jutott szép jelenetekből: először James osztott ki egy sapkán Curry részére, majd Iguodala zsákolt látványosat. A találkozó vizont a harmadik negyed végén, negyedik negyed elején dőlt el – amikor a hazaiak védekezése és támadása döcögőssé vált.

Ezzel pedig véget ért a Cavs 13 találkozón keresztül tartó hazai veretlenségi sorozata. Ugyanakkor Jamesék remekül összerakták a csapatot erre a mérkőzésre, viszont érezhető, hogy 1-2 meghatározó játékossal vékonyabb a keretük, mint a címvédőé. Érdekes napok várnak tehát a csapatokra, azért is, mert egyre jobban közeledik a deadline – azaz az átigazolási szezon vége.

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors 108-118