KOSÁRLABDA FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
4. FORDULÓ, D-CSOPORT
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–TELEKOM BASKETS BONN (német) 91–59 (24–14, 16–19, 22–9, 29–17)
Szombathely, 2870 néző. V: Jasevicius (litván), Beljakov (orosz), Manosz (görög)

FALCO: Hooker 6, CURRY 11/6, BENKE 10/3, Washington 2, REDDIC 16. Csere: LAKE 12, PERL 11/3, Váradi 5/3, FILIPOVITY 18/12, Bíró O., Krivacsevics. Edző: Gasper Okorn.

BONN: Frazier 2, DiLeo 4, Bartolo 2, Szubotics 2, Breunig 10. Csere: McKinney-Jones 11/3, Saibou 3/3, SIMONS 13/9, Zimmerman 7, Binapfl 5. Edző: Thomas Päch

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 8. p.: 20–11. 11. p.: 29–14. 14. p.: 31–22. 18. p.: 36–28. 20. p.: 40–33. 23. p.: 47–33. 25. p.: 57–36. 30. p.: 62–42. 34. p.: 77–51. 36. p.: 83–53

A BL-meccs eredményét ITT követhetted ÉLŐben, most jöjjenek a legfontosabb pillanatok!

A meccs után a mesterek és 1-1 játékos is értékelte a szombathelyi sikert.

Gasper Okorn vezetőedző, Falco:Gratulálok a játékosaimnak ehhez a teljesítményhez, ez az ő sikerük, győzelmük. Köszönöm a szurkolóknak a támogatást! Rendesen felkészültünk. Az Alba elleni siker után jó hangulatban, pozitív ritmusban voltunk. A zaragozai mérkőzésre való reakciónk remek. Arra készültünk, hogy megállítjuk a tranzíciós játékukat, szerintem egész jól sikerült. Tudtuk, hogy előnyünk van a festékben, ezt ki is akartuk használni Reddicen és Laken keresztül. Egy 30 pontos győzelemmel elégedettnek kell lenni. Ez egy remek eredmény nemcsak Szombathelynek, hanem Magyarországnak is. Nem mindennapos a 30 pontos győzelem, és hogy ilyen szinten vagy képes játszani 40 percen keresztül, néhány megingástól eltekintve. Ez normális. Egy ilyen mérkőzés után az edző legnagyobb problémája az, hogy a játékosok úgy értékeljék ezt a meccset, amilyen volt. Talán most azt gondolják, hogy jók vagyunk. Lehet, hogy ezt a sikert rosszul értelmezik, ezen kell dolgoznunk. Most van egy kis szünetünk, mivel nem játszunk a bajnokságban szombaton. A holnapi lesz az egyetlen pihenőnap karácsonyig. Ezek után elkezdjük a felkészülést a Besiktasra, megpróbálunk változtatni a rossz szokásainkon. Ahogy mondtam, meccsről meccsre haladunk. A következő állomás Isztambul.

Juvonte Reddic: – Úgy gondolom mindent helyesen végeztünk, jól követtük az utasításokat. Mindenki kivette a részét a mai sikerből. Büszke vagyok a társaimra, és arra, ahogyan játszottunk.

Thomas Päch vezetőedző, Bonn: – Gyengén kezdtük a meccset, sokat hibáztunk, tiszta helyzeteket rontottunk. Ennek ellenére a félidőben még teljesen nyílt volt a meccs. A második félidőben azonban hibát hibára halmoztunk, nagyon gyengén kosaraztunk, semmi esélyünk sem maradt a győzelemre. Ráadásul roppant gyengén dobtunk.

A Falco november 12-én Isztambulban, a Besiktas otthonában folytatja a BL-sorozatot.