A szombat délutáni francia – argentin nyolcaddöntővel nyitott a Történelmi Témaparkban található Szurkolói Kert, ahol a Foci VB egyenes kiesési szakaszának mérkőzéseit nézhetjük meg. A 800 m2-es sörsátorban, nagyméretű (12-15 m2) LED falon, professzionális hangosítással, minőségi vendéglátással, sörpados, nyugágyas, plázsos berendezéssel várják a szervezők a kilátogató szurkolókat.

– A szurkolói, munkahelyi közösségeknek, csoportoknak módjukban áll előre lefoglalt helyeken, mini teraszokon szórakozva szurkolni. A mérkőzéseket beszélgetésekkel, elemzésekkel vezetjük fel, neves közéleti és sportoló vendégek részvételével.

A beszélgető partnerek között volt és jelenlegi Haladás játékosok és edzők, valamint a Hali Szurkolói Kör elnöke is feltűnt, illetve feltűnik majd – árulta el sportoldalunknak Parais István, a szervező Agora Szombathelyi Kulturális Központ igazgatója, aki azt s elmondta, hogy a sportemberekkel a közismert műsorvezető, Varga Jenő beszélget.

A helyszínen megtudtuk azt is, hogy a sörsátor mellett képzett animátorok vezetésével sportjátékok, ügyességi játékok várják a vendégeket. Érdekesség, hogy focihoz kapcsolódó versenyeket rendeznek ajándékokért, működik az élő asztali foci kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

Hétfőn dr. Török Péter mesteredző, a Hali legendás edzője volt Varga Jenő vendége, a foci VB pedig gőzerővel robog tovább, íme a program.

KÖZVETÍTÉSEK:
Július 3., kedd.:
16:00: Svédország – Svájc (Szentpétervár)
20:00: Kolumbia – Anglia (Moszkva, Szpartak Stadion)
Negyeddöntők:

Július 6., péntek:
16:00: A1/B2 – C1/D2 (Nyizsnyij Novgorod) (1.)
20:00: E1/F2 – G1/H2 (Kazany) (2.)

Július 7., szombat:
16:00: F1/E2 – H1/G2 (Szamara) (3.)
20:00: B1/A2 – D1/C2 (Szocsi) (4.)

Elődöntők:
Július 10., kedd:
20:00: 1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese (Szentpétervár)
Július 11., szerda:
20:00: 4. negyeddöntő győztese – 3. negyeddöntő győztese (Moszkva, Luzsnyiki Stadion)