Kell egy csapat! Úgy tűnik Salamonné Csótár Adrienn megtalálta azokat, akikkel sikerülhet elérni a célokat. A Komárom felett aratott 34-27-es győzelemhez mindenki hozzátette a magáét. A vezetőedző pedig bizakodó, hiszen a következő hetekben kemény ellenfelek várnak a Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő NB II-es kézilabda csapatára. Giczi Sándor tudósítónk a Komárom VSE elleni derbit követően készített interjút Salamonné Csótár Adrien vezetőedzővel.

Miként sikerült a felkészülés, hogyan látja a mai mérkőzést?

Sné. Cs.A.: Július utolsó hetében kezdtük meg a felkészülést, egy 8 hetes munka áll mögöttünk, amiben egy hétben mindennap edzést végeztünk .Minden nem fért bele, természetesen, mint mindig, van még mit gyakorolnunk. A mai mérkőzést nagyon-nagyon jól kezdtük, én úgy érzem, hogy jól mentünk bele a meccsbe. Hazai mérkőzés mindig fontos, tavaly is minden itthonit megnyertünk. Úgy érzem, hogy most is jól tükröződött a csapat lelkesedése ugyan az. Egy picit aztán megtorpantunk, bár 6-al vezettünk biztosan. Azért látható volt, hogy ez idény eleji forma, a mai mérkőzés is megmutatta, hogy akkor is rohantunk, amikor egy biztos vezetés a kezünkben volt. Nem kellett volna, többet bevállaltunk, mint ami igazából szükséges lett volna az eredményhez.

Sok gól született már az első félidőben is, és a végeredményben is 61 gól született összesen. Hogy látja akár a csapat védekezését illetve a támadásait?

Sné.Cs.A.: Amikor először az ellenfél időt kért a 3. perc körül, amikor mi elhúztunk, akkor én is azt mondtam, hogy oké-oké, de a védelemre kell koncentrálni, mert ez nagyon fontos. A mai kézilabdában vegyél egy kapust, legyen egy jó védelmed, és akkor támadjon mindenki szívvel.

Az első hazai győzelem után Győrbe látogat a csapat. Milyen taktikával küldi a pályára a lányokat?

Sné.Cs.A.: Az ETO mindig is nagyon nehéz eset, gyorsak, jól képzettek. Én azért reménykedem, ehhez szerencse is kell, hiszen U-22-es korosztályról beszélünk velük kapcsán, ők azért már rutinosabbak. Egy jó védekezéssel, gyors letámadásokkal meglephetjük őket.

Köszönöm az interjút, sok sikert a szezonban!

Az előző szezon 9. és a 10. helyezettje vívta az idei bajnokság első mérkőzését. A hazaiak gyorsan magukhoz ragadták a játékot, és az első percekben már 6 góllal is vezettek. Pásztor Zsófia a vendégek edzője látva az eredményt időt kért, majd ezt követően kissé magára talált a Komárom, de 3 pontnál közelebb nem tudta megközelíteni a hazaiakat. Felváltva estek a szebbnél szebb akció gólok, mindkét csapat támadó szellemben játszott a félidő végéig. A játékrész végére a mérkőzés elején megszerzett 6 gól előny megmaradt, és 19:13 eredménnyel mehettek a lányok az öltözőbe. A második félidő is úgy folytatódott ahogy az elsőt abbahagyták, mindkét csapat bátran felvállalta a támadásokat. Mindez mellett többször meg-meg bicsaklott a gépezet, az előre ívelt labdákat mindkét oldalon többször sikerült a védelmeknek lekezelni. Ebben nagy szerepe volt Bognár Franciskának aki biztos kézzel, többször lábbal védte a kapuját. A hazaiak támadásaiban Szomorkovits Adrienn és Németh Vivien bevállalós játéka mindig veszélyt jelentettek. Mellettük Farkas Alexandra agilis támadó játéka is többször ragadtatta a nézőket tapsra. A vendégeknél Csiszár Klaudia és Szőts Fanni játéka emelhető ki, ők ketten 15 gólt dobtak. A félidőben ugyan a vendégek játékában javulás mutatkozott, de a megszerzett korábbi előnyt már nem tudták ledolgozni. A látottak alapján a lányok akarása, lelkesedése magabiztos győzelmet hozott, megérdemelten kaptak vastapsot a szépszámú nézőktől.

Celldömölki VSE – Komárom VSE 34:27

A mérkőzés játékvezetői: Poller Zoltán és Szücs András.
Edzők: Celldömölk VSE: Salamonné Csótár Adrienn – Komáromi VSE: Pásztor Zsófia

Góllövők:
Celldömölk: Szomorkovits Adrienn 7,Németh Vivien 6,Farkas Alexandra 5, Nálovics Dorina 4, Szomorkovits Lilla,Szecsődi Vivien, és Kulcsár Dorottya 3-3,Sebestyén Fanni 2, Geiger Csilla 1.

Komrom: Csiszár Klaudia 8, Szőts Fanni 7, Varga Elvira 4, Szluhoványi Nikolett, Nemesnyika Anna 3-3, Gyurkovics Rita 2.