Óriási érdeklődés övezte az élvonalbeli futsal bajnokság 13. fordulójának legnagyobb rangadóját. A bajnoki címre esélyes csapatok összecsapása telt házat jelentett, sőt akadnak nézők, akik állva nézték meg a Berettyóújfalu idegenbeli fellépését. A Haladás futsal csapata ezúttal is számíthatott a szurkolók segítségére, akiktől zengett a Rohonci úti sportcsarnok.

A mérkőzést a hazai csapat kezdték határozottabban. Nemcsak labdabirtoklás terén muzsikáltak jobban, hanem helyzetek kidolgozásában is. Néhány kósza kísérletet kellett hárítania Mezei Dávidnak, majd a semmiből megszerezte a vezetést a vendég csapat. Gál lőtt Sásdi kapujába, ezzel az első komolyabb akcióját eredményesen fejezte be a MVFC.

Szerencsére a válaszra sem kellett sokat várni, hiszen két perccel később Hajmási révén már 1-1 volt az állás. A szünetig még kétszer kellett a Berettyóújfalu kapusának hárítani, de újabb gól már nem született. A fordulás után ismét a vendégek álltak jobban, miután egy tetszetős kontra végén Rábl lőtt a Hali kapujába. Ez felbőszítette a hazai játékosokat.

Két perc alatt kétszer sikerült bevenni Mezei kapuját. Először a Haladás ügyeletes gólfelelőse Dróth, majd Simic mattolta a hálóőrt. Az utolsó percekre taktikát váltott a MVFC és ez bevált nekik, mert először Takács, majd Sanchez köszönt be. Ezzel pedig mindhárom bajnoki pontot elvitték Szombathelyről, egy olyan mérkőzésen, amelyet a Haladás már többször megnyert.

Kútház Haladás VSE – MVFC-Berettyóújfalu 3-4 (1-1)

Haladás: Sásdi, Matyi, Gyimesi (kapusok) – Michel Melo, Simic, Dróth, Vas, Hajmási, Horváth P., Sipos, Leo Mendes, Mód, Németh Z., Péter.
Vezetőedző: Sziffer András.

Gólszerző: Hajmási 14.perc, Dróth 28.perc, Simic 30.perc illetve Gál 12.perc, Rábl 24.perc, Takács 35.perc, Sanchez 40.perc