A Szolnok magabiztos játékkal, jó védekezéssel múlta felül a szombathelyieket.

SZOLNOKI OLAJ KK–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 88–68 (25-18, 20–15, 23–20, 20–15)
Szolnok, 1753 néző. V: Cziffra, Söjtöry, Minár

SZOLNOK: Vojvoda 12, AIRINGTON 11/9, BENKE 14/9, MILOSEVICS 22/12, Andric 8. Csere: Rowsey 9/6, Murphy 6/3, Tóth Á. 6, Kovács P. Edző: Dragan Alekszics

FALCO: Váradi B. 3, Norfleet 14/6, Balmazovics 13/9, BRUINSMA 14, Reddic 13. Csere: Bíró O., Curry 5/3, Tóth N. 6. Edző: Gasper Okorn

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–3. 6. p.: 18–8. 9. p.: 22–16. 13. p.: 27–24. 17. p.: 38–24. 23. p.: 49–35. 25. p.: 61–41. 28. p.: 63–48. 34. p.: 74–57. 38. p.: 80–66
Kipontozódott: Reddic (40. p.)

Gasper Okorn (Falco): – Ezen a meccsen nem voltunk készek a meglepetésre, elnézést kérek a szurkolóinktól, és ígérjük, hogy a következő találkozón már a legjobbunkat fogjuk nyújtani, és nagyon fogunk igyekezni.

Dragan Alekszics (Szolnok): – Elismerésem a csapatnak, főként védekezésben nyújtottunk a mérkőzésen jó teljesítményt. A támadójátékunk még biztosan lesz jobb, mindenesetre biztató volt ez a győzelem, és készülünk a következő, nehéznek ígérkező mérkőzésekre.

*

A Rába-parton a legutóbbi bronzmérkőzés “visszavágójára” került sor. A Körmend-Alba párosításnak azért volt más különlegessége is, hiszen mindkét együttes vereséggel kezdte meg az új szezont. Úgy fest, hogy a piros-feketéknek sikerült rendezni a soraikat, mert Ferencz vaj kezére építve gyorsan előnyre tettek szert a vasi kosarasok. A vendégek hiába próbálkoztak a triplavonalon túlról, nem igazán “ültek” a dobások. Ellenben a hazaiaknál Fepu egymaga 10 pontot szórt a negyedbeli 27-ből. A folytatásban kissé beragadt a vendéglátó, hiszen négy perc alatt csak két pontot dobtak. Boykins próbálta faragni a hátrányt – mindezt kevés sikerrel, hiszen ekkor már Prince és Hammonds is bemelegedett és a szünetre visszaállt a 15 pontos különbség.

A szünet után sem változott sokat a játék képe. A vendégek szenvedtek, míg a Körmend tudatosan játszva tartotta előnyét. Fehérvári oldalon talán Heath emelkedett ki – képletesen és szó szerint is – a maga 24 pontjával, azonban a Körmend kiválóan hatástalanította az Alba legveszélyesebb játékosait. Elég beszédes adat, hogy Lóránt csak 5 pontot szerzett. Zúgott is a lelátóról a triplából nem megy rigmus. A végére aztán még egy hajrába kezdett a vendégcsapat, de a Körmendet ezen az estén nem lehetett legyőzni. Stílusosan Ferencz oszlatta el a kételyeket egy triplával. A találkozót megérdemelten nyerték meg a vasi kosarasok.

Egis Körmend – Alba Fehérvár 83-65 (27-12, 15-13,24-23,17-17)

Körmend: McNeaill 8, Price 13/3, Ferencz 18/12, Hammonds 18, Bergstedt 11 Csere: Bradford 5/3, Csorvási 4, Bán 3, Lajsz 2, Németh 1.