Másodperceken és a bírói tevékenykedésen múlt a Haladás pontszerzése a Kozármisleny ellen.

Remek hangulatban kezdődött a találkozó a szombat esti találkozón. A hazaiak fogadkoztak, hogy a Kozármisleny elleni rangadón mindent megtesznek a győzelem érdekében. A vendégek szerezték meg az az első gólt, de sokáig nem örülhettek neki, hiszen Kozma révén gyorsan megfordította az állást a Haladás. A szurkolók maximális szeretetét és támogatását élvező zöld-fehérek több gólos előnyre tettek szert, így gyorsan időt kért a vendég kispad. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Palotás révén feljavult a Kozármisleny és a szünetre is ők vonulhattak nyugodtabban az öltözőbe.

Takács Inez parádésan szállt be a mérkőzésbe

A pihenő után mindkét csapat sok technikai hibát követett el, ennek ellenére maradt a felek között az 1-2 gólos differencia. Pályára lépett aztán Pukler Glória is, aki korábban a Haladás játékosaként lett ismert. Irányításával meglépett a vendég alakulat, így taktikát váltott Kovács László is. Szabó Janka és Simsik Cyntia gyors találataival felzárkózott a Haladás, a hajrára aztán nem a játékosok, hanem a játékvezetők léptek elő főszereplőkké.

A Haladás egy nagy család – Dankó Ilona egykori súlyemelő is megtekintette a kézilabda mérkőzést

A mérkőzést végig rossz felfogásban vezető sípmesterek nem álltak a helyzet magaslatán és a szurkolók, valamint a kispadon helyet foglaló szakemberek idegeit is borzolták. Szabó Janka 20 másodperccel a vége előtt labdát szerzett egygólos hátránynál, azonban egy ütközést követően a földre esett, a játékvezetők sípja néma maradt, a vendégek játékosa viszont nem volt rest és betalált, ezzel kialakítva a végeredményt. A lefújást követően percekig tüntettek a szurkolók a játékvezető páros ellen, miközben a vendég együttest elkíséő szurkolók örültek a nagyon fontos bajnoki pontoknak.