Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 102-75 (28-24, 23-25, 26-10, 25-16)
Elődöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Cziffra Cs., Papp P., Török R. (dr. Gincsai J.)

Falco: Govens 14/3, Curry 17/12, Váradi 18/6, Bruinsma 14, Reddic 14. Csere: Tóth N. 10, Perl 4, Balmazovics 4, Bíró 5/3, Hódi -, Verasztó -, Körmendi 2.

Szolnok: Airington 12, Pallai 18/6, Vojvoda 18/6, Malesevics 9/6, N. Milosevic 16/3. Csere: Várbíró 2, Balogh -, Orbán -, Gilszki -.

Az 1. negyedben a Falco a Váradi – Govens, Curry, Bruinsma, Reddic kezdőötössel lépett pályára, míg a vendégeknél a fiatal és nagyon tehetséges Pallai fért be az Airington, Vojvoda, Malesevics, Milosevic csapatba. Benkét és Andricot is nevezték a szolnokiak, de egyetlen másodpercet sem töltöttek a pályán a sérülésükből épülgető a bajnoki címvédők. Milosevic pontjaival kezdődött a meccs, majd Reddic és Váradi kosarai után, 7-6-nál vezetett először a Falco. Az Olaj azonban jól tartotta magát, nem engedte meglépni a hazaiakat. Aztán a 7. percre meglógott tízzel a Szombathely, 22-12. A fiatal Pallai nagyon ügyesen szorgoskodta össze a pontokat, közben könnyelműen dobtak a hazaiak. Fel is jött a címvédő, az első negyed végén 28-24-et mutatott az eredményjelző.

A 2. negyed Curry triplájával indult, majd a hármasra Pallai felelt, sőt Malesevics is kintről volt eredményes. Pattanásig feszültek az indulatok, 33-32-nél Alekszics gyorsan időt is kért. A tartalékos, de lelkes vendégek tapadtak a hazaiakra. Malesevics, majd Pallai pontjaival előbb 39-39-nél, majd 45-45-nél érte el pontszámban az Olaj a Falcót. Aztán Vojvoda büntetőivel még fordított is az Olaj, 45-47-re, de a negyed vége a hazaiaké volt, Curry zsákolásával 51-49-cel fordultak a csapatok.

A 3. negyed előtt Okorn rendet tett a fejekben, így aztán gyorsan eldöntötte a 2. félidő elején a meccset a Falco. Bruinsma és Reddic pontjai után, 67-55-nél már Alekszics kért időt. Hiába, a sárga-feketék egyre jobban elléptek, a 29. percben már 20 pont volt a differencia. A csapatok 77-59-ről várták a folytatást.

A 4 negyed elején egyre nagyobb lett a különbség, Govens villogott, a mérkőzés eldőlt. A végén jöttek a szombathelyi fiatalok, a Falco pedig 100 dobott pont fölé került. Az utolsó néhány percre megérkezett a vendégek keménymagja is, így a két tábor elkezdte kóstolgatni egymást. A Falco a negyeddöntő után az elődöntőt is söpréssel abszolválta. Az Olaj előtt viszont le a kalappal, de idén ,,csak” bronzcsata vár rájuk, míg a Falcónak egymás után a harmadik évben is a finálé lesz a júniusi programja.

A Falco 3-0-val jutott a döntőbe, ahol még nem tudni ki lesz az ellenfele, hiszen a pécsiek szépítettek 2-1-re Körmenden, ők hétfőn folytatják a párharcot.

Gasper Okorn, a Falco Vulcano Energia KC vezetőedzője: “Köszönetet szeretnék mondani a szurkolóknak, gratulálok a csapatomnak! Megérdemlik ezt, büszke vagyok rájuk. Hatalmas tisztelet a Szolnoknak! Tudtuk milyen kerettel jönnek, de ezek a mérkőzések nem egyszerűek. Tudod, hogy 4 játékossal jönnek, center nélkül, azt hogy zónázni fognak, tudsz mindent. A realitás szerint te vagy a jobb. Nagyon idegesek voltunk az első félidőben, hosszú idő után nem működött a védekezésünk, túl puhán játszottunk. Hazai pályán 51 dobott pontnál nem 2, hanem 20 ponttal kell vezetned. Beszéltünk erről az öltözőben és kijavítottuk a második félidőre. Örülök, hogy a Falco zsinórban a harmadik bajnoki döntőben is ott van. Ígérem a szurkolóknak, a szombathelyi embereknek, hogy harcolni fogunk, felkészülünk és nyerni akarjuk azt is!

Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője: “Gratulálok a Falcónak, megérdemelten jutottak a döntőbe. Nagyon boldog vagyok Pallai Tamás miatt, megmutatta, hogy a korosztálya egyik legjobb játékosa Magyarországon. A második félidő fizikálisan domináns volt, ismét könnyedén nyertek. Gratulálok a döntőbe jutáshoz, és sok szerencsét kívánok nekik. Remélhetőleg a következő szezonban erősebbek leszünk, mint most az idény végén. Sok sérülésünk volt, de ez a sport, néha szükséged van szerencsére, nekünk most nem volt.”

Govens Darrin, a Falco KC játékosa: “Csúnya első félidőt játszottunk, de a második féidőben belejöttünk és csapatként jól játszottunk. A mester remekül felkészített minket a párharcra. Most pedig ott vagyunk a döntőben!”

Pallai Tamás, a Szolnoki Olaj KK játékosa: 25 percig tartottuk a lépést a Falcóval, aztán sajnos lerohantak bennünket. Örülök a tisztes helytállásnak, szeretnénk a bronzérmet megszerezni.