Örülhettek a vendég szurkolók, hiszen a 10. fordulóban ismét hadra fogható volt Csorvári Milán. Igaz a center csak a kispadon kezdett, azonban Zollner mester variációs lehetősége ezzel bővült. Szükség is volt rá, hiszen a Szolnok idén sem arról híres, hogy nyerni járnak oda a csapatok. Azonban a Kecskemét együttese megizzasztotta Vojvodáékat.

A hazaiaknál két meghatározó játékos Alex Murphy s Jaylin Airington sem volt hadra fogható. Ennek ellenére a Szolnok ragadta magához az irányítást és az első játékrész közepén már 11-7 állt az eredményjelzőn. Jött is a vendég időkérés, azonban a hajrá Vojvodáék szája íze szerint alakult. A hazaiak ugyanis repesztettek egy 14-0-ás rohamot, ezzel pedig nagyon megléptek.

A folytatásban is sokkal pontosabb volt a Szolnok és kintről és pontosabban céloztak, így állandósult a 15 pont körüli különbség. Matthias Zollner folyamatosan cserélte játékosait, abban a reményben, hogy valakinek sikerül elkapni a fonalat. Azonban hiába, mert bár az ifjú Érsek beszórt egy hármast a szünetre megnyugtató különbséggel vezettek Benkéék.

Bekezdett a Körmend a pihenőt követően, de a szolnoki kosarasok megrázták magukat és ismét tíz pontnál nagyobb volt az előnyük. Az utolsó negyedben még megpróbáltak Ferenczék felzárkózni, de minden kísérletükre volt ellenszere a hazaiaknak, akik így már nyolc mérkőzés óta nem találnak legyőzőre a honi élvonalban. A Körmend pedig hat meccs után szenvedett vereséget.

Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend 95-79 (27-13, 23-22, 20-18, 25-24)

Körmend: McNeail 10, Németh 4, Ferencz 9/6, Hammonds 16/3, Delas 11.
Csere: Bradford 17/3, Csorvási 8, Érsek 4, Lajsz -, Oroszi -.