Az előzményekről ITT olvashattak, most jöjjön a meccs!

Falco KC – Telekom Baskets Bonn 91-59 (24-14, 16-19, 22-9, 29-17)

Aréna Savaria, Szombathely, 2780 néző

Az 1. negyedben a Falco a Hooker – Curry, Benke, Washington, Reddic összeállításban kezdett. A feldobás után Reddic ütötte el a labdát, majd az első 2 hazai kosár is az övé volt, 4-2. A negyed 3. percében Washington szép ziccerrel fejezte be a hazai akciót, 6-2. Ezután Ron Curry kristálytiszta triplája csalt ki vastapsot, 9-4. A játékrész közepén Reddic kosara után Benke Szili két labdája is a gyűrűből kifelé attant, 11-6. Benke Szilárd gyönyörű kosara után Lake ismegszerezte első dupláját, 15-6. Zozó büntetői után az egész csapat kicserélődött: Váradi – Perl, Bíró, Filipovity és Lake ötös a pályán. Váraditriplája után 23-11-nél először számolt tizet a publikum. A negyed végén sok hiba volt mindkét csapat részéről, 24-14.

A 2. negyed Lake védő lapttanó szerzésével indult, majd a büntetőket is beszórta, már 7 pontos! A bonniak 28-14-nél időt is kértek. Triplával jöttek vissza a németek, majd Perl újabb kosara érkezett, ezzel Ő is már 8-nál tart. A negyed közepén közelebb lépett a Bonn, 31-22-nél Okorn-időkérés jött. Percekre megállt a pontgyártás, majd a németek újabb duplájára Curry triplája következett, aztán sajnos beütötte a 3. személyijét is az amerikai hátvéd, így le is cserélte ezután őt Okorn, 34-24. A félidő hajrájában Hooker pontos dobása után 36-33-ra zárkóztak a németek, az utolsó percben újabb játékmegszakítást alkalmazott Okorn mester. Hooker duplája után, már az utolsó másodpercben Reddic pöcizte be a lepattanót, 40-33.

Szünet.

A 3. negyedben a Hooker – Perl, Benke, Washington, Reddic ötös kezdett. A pontgyártást Perl nyitotta triplával, majd Benke ziccer, már 45-33. Reddic újabb pontjai után a németek is betaláltak, 47-36. Aztán megint Reddic jött, állva tapsol közel 3 ezer ember, 53-36. A negyed derekán a bonniak kértek időt 55-36-os állásnál. Lake büntetői közben először lett 20 pont, illetve a fölötti a differencia, 57-36. Zimmermann pontjaival jött egy kicsit közelebb a vendégcsapat, 57-39. Curry él a palánk  alatt, 2 kosara után 62-41!!! A végén még jött egy német pont, simán nyerte a Falco a negyedet, 62-42 az állás.

A 4. negyedben Hooker folytatta a kosárgyártást, majd bonni tripla, 64-45. Filipovity triplája is behullott, vastaps, 67-46. Már a meccs vége előtt 8 perccel szólt a ,,Cinege”. Filipovity pörgött fel, triplát hintett, aztán ziccert dobott, majd zsákolt, 74-51. Reddic pontjai után újra áll az Aréna, 77-51. Filipovity triplája kétszer egymás után nagyon távolról is beesett, 83-53. Filipovity megállíthatatlan. Az utolsó percben mindenki felállva tapsolt, és szólt újra  a cinege. Benke-tripla és győzelem: 91-59.