Szombathelyi Haladás–Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (0-1). – Szombathely, 500 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Derdák.

Szombathelyi Haladás: Gyurján – Tóth D., Jancsó, Németh Milán, Bosnjak – Holdampf, Nyári, Illés, Németh Márió – Medgyes, Gaál.

II. félidő: Rózsa – Kiss Balázs, Jagodics, Tamás, Füleki – Doktorics, Kovalovszki, Kiss Bence, Petró – Németh E., Eszlátyi. Edző: Supka Attila.

A szombathelyieknél sérülés miatt Yuriy Habovda és Tóth-Gábor Kristóf hiányzott. Pályára lépett viszont csereként a próbajátékon szereplő támadó, Eszlátyi István. Szintén próbajátékon szerepel a Haladásban a korábban Illés Akadémián nevelkedő, többek között Sárváron is futballozó, Németh Erik.

A Halit mintegy 500 néző köszöntötte, majd azt láthattuk, hogy a helyi zöld-fehérek lendületesen kezdett, már a Rákóczi térfelén igyekeztek labdát szerezni Németh Márióék. Ennek ellenére a kapusoknak nem volt komoly dolguk, csak kisebb lehetőségek alakultak ki.

A félidő derekán egy bal oldali beadást Németh Márió tiszta helyzetben a jobb felső sarok fölé fejelt. A szombathelyiek ügyesebben futballoztak, különösen a széleken vezettek szép támadásokat. Ennek ellenére a 32. percben némi meglepetésre mégis a vendégek szereztek vezetést. Egy bal oldali szögletet viszont a volt szombathelyi Szakály Attila fejelt a bal sarokba (0-1). Aztán Németh Márió lövése szállt fölé.

A második félidőre teljes kezdő csapatot lecserélte Supka Attila vezetőedző. A küzdelemre nem lehetett panasz, de ,,csak” a meccs hajrájában élénkült meg a meccs. A szombathelyi fiatalok előbb a 84. percben egyenlítettek. Történt ugyanis, hogy Kiss Bence vezetgette a labdát, majd futtából jó 20 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-1.

Aztán a 87. percben Petró jobb oldali beadását Tamás nyolc méterről a jobb sarokba helyezte, ezzel 2-1-re teljesen megérdemelten verte az NB I-ből kieső Haladás az NB I-be feljutó Rákóczit.

– Az első félidőben végig a mi akaratunk érvényesült, azokat, amiket kértünk a játékosoktól úgy védekezésben, mind támadásban. Jól váltogattuk a játékrendszereket a meccs folyamán, átálltunk három védőről négy védőre – az előrejátékunk  is jól működött. A helyzeteink megvoltak, igaz, nem tudtuk értékesíteni őket és egy rögzített helyzet után gólt kaptunk – erre figyelni kell. A második félidő helyenként rólunk szólt, ekkor is megvoltak a lehetőségeink és két gólt is rúgtunk – erre szép lassan lehet építeni. Bízunk abban, hogy egyre frissebbek lesznek a fiúk, a héten ugyanis kemény terhelést kaptak. A jövő heti, MOL Fehérvár elleni meccsre remélem kialakul az a csapat, amellyel a bajnokságban is kezdeni fogunk – értékelte a meccset haladas.hu-nak Supka Attila vezetőedző.

A Haladás hétfőn a Trabzonsporral játszik felkészülési meccset. A próbajátékosok sorsa jövő csütörtökre dől el.