Érd – SZKKA 38-21 (20-14)

Érd Aréna 900 néző – Jv: Marton Zsófia, Szabó Eszter

Érd: Janurik – Nascimento 4, Kiss N. 3, Tóth G. 7, Szabó L. 2 (1), Jerábková 4, Schatzl Natalie 2. Csere: Foggea (kapus), Termány 1, Kisfaludy 2, Lavko 2, Kovacsevics 7, Bízik R. 3, Király R. 1, Landi

SZKKA: Katarina Tomasevic (k) 33/7 21% – Csire Fanni, Jovetic Dijana 4, Liliia Gorilska 2, Virág Noémi 1, Biljana Bandelier 7, Mayer Szabina 4. Csere: Gadányi Maja (k) 15/3 20%, Pődör Blanka 1, Mayer Maja, Varga Nikolett, Horváth Petra 2, Szendrei Barbara, Pődör Rebeka.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 10. p.: 7–2. 18. p.: 12–8. 24. p.: 17–11. 37. p.: 23–15. 43. p.: 28–17. 50. p.: 33–18.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/0

A hazaiak kiválóan kezdték a meccset, Tóth Gabriella a tőle megszokott lapos, alsó lövésből kétszer is bevette Katarina Tomasevics kapuját, majd Markéta Jerábková gólja után már az SZKKA is eredményes volt, ám két újabb hazai találat után Marosán György már hat és fél perc elteltével időt kért, 5–1.

Ezután sem változott sokat a játék képe, a szombathelyiek támadójátéka valamelyest fejlavult ugyan, de az érdiek sebességét nem tudták tartani. A hazaiak olykor belehibáztak a támadásaikba, sőt, Szabó Laura és Alexandra Nascimento is mellélőtt egy-egy hétméterest, ennek ellenére így is simán őrizték előnyüket, 13–9.

A játéktrész utolsó tíz percében sem történt fordulat, ugyan Biljana Bandelier és Dijana Jovetics szép gólokat szerzett, a hazaiaktól Alexandra Nascimento, Jelena Lavko és Bízik Réka is többször betalált, a szünetre pedig 20–14-es érdi előnnyel vonultak a csapatok.

A fordulás után is folyamatosan növelték előnyüket Tóth Gabrielláék, akik a kapuban remeklő Julie Foggea védéseinek és az ebből indított lerohanásoknak köszönhetően egy káprázatosan szép csapatmunka után, Alexandra Nascimento góljával vezettek először tíz góllal a 42. percben (27–17).

Innentől pedig egyre könnyebb lett minden érdi szempontból, hiszen az egyre inkább fáradó szombathelyi lányok támadójátéka egyre kevesebb átütőerőt tartogatott, a részünkről elkövetett technikai hibákat könyörtelenül kihasználták Jovana Kovacsevicsék, akik végül könnyed, 38–21-es győzelmet arattak.

A meccs utáni sajtótájékoztatón így értékeltek a vezetőedzők és a játékosok.

A hétvégi forduló után a szombathelyiek a 12. helyre csúsztak vissza. Marosán György tanítványai a 4 ponttal az SZKKA előtt, a 9. helyen álló Dunaújváros (DKKA) csapatát fogadják Répcelakon.

A K&H női kézilabda liga tabellája ITT tanulmányozható.