Akárcsak a szezonnyitón, ezúttal is kissé feszülten játszott a Kútház Haladás VSE, amely az élvonalbeli futsal bajnokság idei kiírásában a bajnoki címre is esélyes lehet. Ezért a Csömör elleni 2-2 után mindenképpen győzelemmel szerette volna feledtetni a botlást a zöld-fehér együttes. A feladat tehát adott volt – győzni, mindenáron!

Már mérkőzés elején – a 8. perc végén – sikerült is megszerezni a vezetést a hazaiaknak. Egy formás támadás végén a rivális csapat játékosáról, Fülöpről perdült a játékszer a kapuba. A szurkolók ekkor reménykedtek, hogy kiütéses sikert is arathatnak a vasi futsalosok. Nem is volt alaptalan ez a vágy, hiszen végig irányították a derbit Horváthék, mégis egy ellenakció végén egalizált a Szigetszentmiklós.

A szünet előtt aztán érkezett Milos Simic, aki tett róla, hogy a szombathelyiek előnnyel vonulhassanak az öltözőbe. A szünet után sem változott a játék képe. A Haladás végig kontrollálta a találkozót és rengeteg támadást vezetett, a vendég együttes pedig jobbára védekezett. Hogy ne legyen miért izgulni, arról Dróth Zoltán gondoskodott, aki már a 23. percben beállította a 3-1-es végeredményt.

Bár az eredmény nem tükrözi hűen, a Haladás sokkal jobban játszott ellenfelénél és egyedül a helyzetkihasználásban kell javulniuk. Ezzel a sikerrel fel is léptek a zöld-fehérek a tabella második helyére, bár a Berettyóújfalu egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, győzelme esetén is dobogós marad a Hali.

Kútház Haladás VSE – Szigetszentmiklós Futsal 3-1 (2-1)

Haladás: Sásdi, Matyi, Gyimesi (kapusok) – Michel Melo, Simic, Dróth, Péter, Vukadinovic, Hajmási, Horváth P., Sipos, Gerencsér, Vas.

Gólszerző: Simic, Dróth, Fülöp (öngól) illetve Östör