Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 96-71 (20-18, 28-19, 31-19, 17-15)

Felsőházi középszakasz, 3. forduló

Szombathely, Aréna Savaria, 2750 néző

V.: Kapitány G., Söjtöry T., Kulcsár T. (Várhalmi Zs.)

Falco: Govens 17/9, Váradi 21/12, Balmazovics 15/12, Bruinsma 13, Reddic -. Csere: Tóth N. 10, Perl 10, Curry 10/3, Bíró -, Hódi -.

Szolnok: Airington 10/6, Rudner 2, N. Milosevic 10/6, Andric 21/3, Tóth Á. 8. Csere: Malesevics 16/6, Frank 2, Csák -, Frikker -, Taiwo 2.

Összefoglaló:

Az 1. negyedben hiába hozta el a feldobás után Reddic a labdát, majd büntetőzhetett is az amerikai center, a meccsen mégis Balmazovics triplája jelentette az első pontokat. Aztán Reddic másfél perc után egy felugrás után a lábához kapott, megsérült, le kellett cserélni, így a Falco négy légióssal játszotta végig a mérkőzést, Tóth Norbert 34 percet töltött a pályán. Aztán jött Andric és már 3-4 volt oda. Ezután magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, uralták az első negyedet, de becsülettel küzdött a tartalékos Szolnok is. Malesevics hármasával például a nyolcadik percben ki is egyenlített, majd Tóth Ádám mesteri centermunkával fordított is, 14-16. Az utolsó percben Bruinsma zsákolt, majd Malesevics büntetőivel az első negyed 20-18-as állással ért véget.

A 2. negyedben Malesevics előbb kosarat szerzett, amivel kiegyenlített, majd összeakaszkodott Váradival, így kapott egy sportszerűtlen hibát is. Andric jól játszott, de nem bírt az idegeivel, folyamatosan reklamált, majd miután figyelmeztetést kapott, meg is tapsolta a játékvezetőket, jött itt is a technikai, Alekszics pedig 24-22-nél azonnal időt is kért. Nem sokkal később Curry is technikait kapott a faultja után, jogosan, ezzel pár perc alatt összeszedett 4 személyivel rendelkezett az amerikai, így ő is pihenni kényszerült. Sok büntetőt kihagytak a hazaiak, hamar kétszámjegyű lehetett volna a különbség, de ez először csak a tizenhetedik percben, Govens középtávolijával következett be, 37-27. Ekkor megint időt kért a címvédő, de hiába Govens, majd Balmazovic triplái kegyetlenül behullottak, 45-27. Persze nem hagyta magát az Olaj sem, Malesevics dudaszós kosarával – a videóbíró után kiderült, hogy tripla lett – 48-37-et mutatott az eredményjelző a félidőben.

A 3. negyed Andric, majd Tóth Norbert pontjaival indult, de Váradi is beküldött egy hármast. Ezután Balmazovics jött, jól védekezett, ráadásul támadásban is jól döntött, ellépett a Falco 65-46-ra, ezzel tizenkilencre rúgott a differencia. Az ezúttal is remek formában játszó Váradi egymás után három távolit emelt be, ezzel lett 76-50 lett, majd a játékrészből hátralévő időben újabb három kosár született, 79-56.

A 4. negyedben mindkét csapat érzékeltette, eldőlt a meccs. A negyed felénél 85-63 volt az állás, majd Milosevics ziccerét Airington triplája követte. A Szolnok továbbra is becsülettel küzdött, de esélytelenül. Curry pillanatai jöttek, hiszen előbb leszerelte a nála közel 20 cm-rel magasabb és zsákolni készülő Andricot, majd a végén Ő zsákolt, 96-71 a vége. A Falco hétből hét győzelemmel várja a Körmend elleni húsvéti vasi rangadót.

Gasper Okorn, a Felco KC vezetőedzője: Köszönjük a szurkolóink támogatását és gratulálok a csapatomnak, mert remekül játszottak és fontos győzelmet arattak. Sajnos nem kezdtük jól a mérkőzést, Reddic korai kiválása megzavart minket. Ráadásul a védekezésünk sem volt jó, több lepattanót engedtünk a Szolnoknak, akik a festékből sok pontot dobtak. A második félidőben minden csapatrészben feljavultunk és megérdemelt sikert arattunk. Erre a játékra építhetünk a későbbiek során.

Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj vezetőedzője:  Gratulálok a Falco együttesének, megérdemelten nyerték meg a találkozót. Győzelmük titka, hogy energikusan játszottak és jól tüzeltek távolról. Nálunk sokszor a fiataloknak kellett helyt állni, azonban ők még nincsenek hozzászokva az ilyen felfokozott hangulatú mérkőzésekhez. Akadtak jó periódusaink, amikor felvettük a ritmust a házigazdával, de vékony kerettel ezúttal csak ennyire futotta. Bízunk benne, hogy sérültjeink mielőbb visszatérnek.

Váradi Benedek: nagyot küzdöttünk, elértük, hogy 70 pont körül tartottuk az Olaj csapatát: Szeretnénk ezen az úton továbbmenni, szeretnénk minden meccsre maximálisan felkészülni. Óriási hangulat uralkodott az Arénában, köszönet a szurkolóinknak ezért!

Tóth Ádám: jó meccset játszottunk, amit az eredmény ugyan nem tükröz, viszont megoldottuk, amit kért a mester. A Jászberény ellen fontos lenne nyerni majd a hétvégén.