Óriási hangulat várta története első BL-meccsén a sárga-feketéket. Az USB szurkolói csoport már a Sugár úton hangolt a meccsre.

A szombathelyiek a Hooker – Benke, Perl, Washington, Reddic összeállításban kezdtek. A görögöké lett a labda a feldobás után, majd triplát dobtak a vendégek, Zozó pedig ziccert, 2-3. A görögöknél Egekeze már 5 pontnál járt 2 perc után, de Hooker is betalált, 4-7. Zozó triplája után egál lett a játékrész derekán, 7-7. Reddic pontok, majd PAOK rohanás, 1 perccel a vége előtt 11-20. Benke 3 pontjával zárkózott a Falco a hajrában, 16-20.

A 2. negyedben Lake szerezte az első hazai pontokat, 18-20. Filipovity révén először vezetett a Falco, tripla, 21-20. Szól a vastaps és időkérés. Váradi büntetőből bedobott egyet, majd egy hazai labdavesztést követően 22-24. Benke pontjai után újra egál volt, 26-26. A negyed közepén Tsochlas duplája, 26-30-nál Okorn mester kért időt. Reddic kosara után zárkózott a Falco, aztán a következő kosár is az övé volt, Váradi Beni pedig még rátett egyet, 32-30-nál a görög mester szakította meg a játékot időkéréssel. Az utolsó percben görög kosár után Washington hagyta ki a kihagyhatatlant. A vendégeké lett a vége, 32-36.

A 3. negyedre a szombathelyiek a Hooker, Benke, Perl, Filipovity, Reddic összeállításban jöttek ki, az első kosarat Benke szerezte, 34-36. Best, majd Perl labdái landoltak a gyűrűben, 37-38. Reddic zsákolása után utolérte a Falco a görögöket, 39-39. Zozó pontok révén pedig már a vezetés is a Falco oldalán, 41-39. Tsochlas duplája után egy triplát is behintett, de Zozó is tudott ilyet, 44-44 a 3. negyed felénél. Smith tripla után megint Zozóé a kosár, 46-47. Benke-tripla után óriási hazai ováció, majd Egekeze is bevágta a 3 pontos kosarat, 49-50. Váradi duplája jókor jött, 51-50-nél Zozó ült le egy kicsit szusszanni. Filipovity pontjai után újra a Falco vezetett, 53-52. A hajrá ezúttal is a vendégeké lett, de továbbra is nagyon szoros volt a meccs, 55-56.

A 4. negyed elején Zozó köszönt be, majd a szombathelyi cséká, Váradi szórt triplát, 60-56. Hooker tette egyet ehhez hozzá, majd egy duplát is bedobott az amerikai irányító, 63-58. Lewis ziccere után, 63-62-nél Okorn azonnal időt kért. Filipovity közelije ért célba, 65-62-nél aztán ő követett el személyit, 3 perccel a vége előtt 65-62. Zozó ejtette be Reddic labdáját, ezzel már 21 pontos, majd Benke is hozzátett egy ziccert, 69-62. Hooker 2+1 pontja után először volt 10 pontos a különbség, 72-62. Másfél perccel a vége előtt 72-63 állt az eredményjelzőn. Hooker újabb kosara után, kijelenthető, hogy eldőlt, 1 perccel a vége előtt 74-63. Nem maradt el a történelmi győzelem, 76-66!!!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – PAOK 76–66 (16–20, 16–16, 23–20, 21–10)
Bajnokok Ligája, D-csoport, 2. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2810 néző
V.: Krejic (szlovén), Castillo (spanyol), Matejek (cseh)

Falco: Hooker 10, Perl 23/9, Benke 15/3, Washington 2, Reddic 6. Csere: Váradi 8/3, Filipovity 8/3, Lake 2.

PAOK: Lewis 3, Smith 13/6, Wiggins 9, Egekeze 11/9, Knowles 6. Csere: Best 11/6, Csoklasz 8/3, Margaritisz 1, Szarikopulosz 4.

A meccs után így értékeltek a vezetőedzők és a legjobb játékosok.

A Falco legközelebb október 30-án lép pályára a BL-ben, akkor a Zaragoza otthonába látogatnak Gasper Okorn tanítványai.