Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-85 (24-24, 20-21, 23-15, 17-25)
Felsőházi középszakasz, 8. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Ádám J., Török R. (Nagy J.)

Szolnok: Airington 12/3, Vojvoda 16/9, Malesevics 5/3, N. Milosevic 26/9, Andric 15. Csere: Kovács 6/6, Tóth Á. 4, Rudner -.
Falco: Curry 13/9, Perl 15/3, Váradi 17/9, Bruinsma 11/3, Tóth N. 4. Csere: Govens 9/9, Balmazovics 13/9, Bíró 3/3.

A mieink a Váradi – Perl, Curry, Bruinsma, Tóth N. ötössel léptek pályára.

1.negyed: Váradi könnyű kosarával indult a meccs, majd N. Milosevics egalizált. Andric dupla, majd Bruinsma gátlástalan triplája után, 4-5. Milosevcs is megmutatta, hogy Ő is tud ilyet, de Curry sem hibázta el, majd Malesevics, 10-10. Sok a tripla, Vojvoda is belejött, Váradi pedig egészen félelmetes távolságról szórta be, 16-15. Váradi szinte negatív szögből szórt újabb triplát, 16-18. Andric a negyed végén immár a 3. személyi hibáját szedte össze, Váradi parádésan dobott, de a Tóth N. helyett beállt Bíró Olivér is egy triplával köszönt be, 24-24.

2.negyed: Tóth Ádám büntetőivel indult a játékrész, 26-24. Jól játszott ezekben a percekben a Falco, Govens, majd Bruinsma pontjai után 28-31! Időt kért a hazai csapat és Andric, majd Vojvoda pontjai után már 33-31 oda. Balmazovics is triplát szórt a sarokból, 33-37. Curry félelmetes szerelése után Perl bebombázta a triplát, 38-42-nél újabb hazai időkérés következett. Jókor alkalmazta az Olaj a játékmegszakítást, újra átvették a vezetést, 43-42-nél Okorn is élt a lehetőséggel. Ő is jól magyarázta el a frankót, a végén még Perl büntetője is behullott, vezetünk, 44-45!

3.negyed: jobban kezdte az Olaj a 2. félidőt, 49-47. Bruinsma pontjaival még kiegyenlítettünk, 54-54, de aztán megint ellépett az Olaj, 62-58. A negyed végén sem sikerült felzárkózni, 67-60.

4.negyed: ez a játékrész sem nekünk állt az elején, 1 perc után 69-60. Ezután sok hiba, majd Govens-tripla és Andric dupla következett, 71-63. Curry-triplája nagyon kellett, 75-71. A sok sárga-fekete triplának hála már 76-74. Nagy csata, Balmazovics lehetetlen duplája után egál, 76-76! A vége előtt 2 perccel 82-81. Lehet, hogy 1 labdás meccs lesz? Igen, az utolsó perc és az utolsó másodperc is a miénk! Bruinsma rádobta, a lepattanót pedig Váradi bedobta, a labda még gondolkodott egy kicsit, de beszédült, ezzel 84-85-re nyert a Falco!

Óriási csata végén a Falcónak sikerült lezárni az Olaj hazai hibátlan sorozatát, s ezzel helyet cserélt a tabellán a 2 csapat, mostantól a Körmend mögött a 2. helyen a Falco, a 3. helyen az Olaj áll.