CSM CSU Oradea – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96–90, h.u. (20–17, 26–19, 21–22, 19–19, 10–13)
Bajnokok Ligája-selejtező, 2. mérkőzés
Nagyvárad, Antonio Alexe Aréna
V.: Zurapovic (bosnyák), Maestre (francia), Velikov (bolgár)

Nagyvárad: Watson 9/3, Barnette 12, Richard 24/3, Valeika 13, Zsekovics 19/3. Csere: Broussard 10/3, Baciu 2, Markovics 5/3, Nicolescu 2.

Falco: Hooker 11/3, Perl 17, Benke 5/3, Krivacsevics 2, Reddic 21. Csere: Filipovity 14/6, Váradi 11/3, Washington 7/6, Lake 2, Bíró –.

A BL-meccset ITT élőben közvetítettük, most jöjjön a rövid összefoglaló!

Krivacsevics kezdett a visszavágón a Falcóban, de a meccs Zsekovics kosarával indult, aztán Hooker egyenlített. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Zsekovics és Valeika sok borsot tört a sárga-feketék orra alá. 5 perc után 14-6 volt az állás, majd Barnette büntetőivel már a Nagyvárad állt továbbjutásra. Reddic erősített bele, az első negyed után 20-17 állt a táblán.

A 2. negyedben Broussard jó játéka miatt 7-0-val nyitottak a hazaiak, aztán Washington is megszerezte első pontjait a párharcban, távolról volt eredményes. Hooker vált vezérré, ám a 17. percben, 42-28-nál ismét időt kért Okorn. Richard ziccerét láthattuk a hajrában, a szünetben tíz volt közte (46-36), eggyel állt továbbjutásra a román csapat.

A 3. negyed elején Filipovity vágott be egy hármast, de ebben a játékperiódusban nagyon sok labdát elszórt a Falco. A 23. percben, 50-39-nél újra Okorn kért időt. Ekkor 56-41-et mutatott a tábla, már tizenöttel ment az ellenfél, összesítésben pedig hattal. Ezután Zozó próbálta életben tartani a falco reményeit, pillanatok alatt vissza is jött a magyar bajnok, 65-55. Ezután Washington hármasával a harmadik negyed végén 67-58 volt az állás.

A 4. negyedben Váradi ziccere után, 72-65-nél hosszú idő után újra a Falco állt továbbjutásra, időt kért az Oradea. Washington kipontozódása után, kevesebb, mint két perc volt hátra, amikor 82-70-nél időt kért Okorn. Aztán 83-76-nál, 48 másodperccel a vége előtt időt is kértek a hazaiak. Jött a végjáték: Zsekovics előbb hármast dobott, majd Reddic eladta a labdát, aztán Barnette sportszerűtlenül faultolta Filipovityot. Az első kimaradt, a második bement, 16 másodperc volt hátra, amikor 86-77-nél időt kért Okorn. Perl dobása lejött, így 9 pont maradt a különbség, jöhetett a hosszabbítás.

Ebben az 5 percben sem változott a játék képe, továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán 96-86-nál időt kért Okorn. Váradi a végjátékban extrát nyújtott, hiába pontozódott ki Reddic, Perl nem tudott hibázni. És akkor jött az utolsó 5 másodperc és az ünneplés!

Bár hattal a románok nyertek, a Falco jutott tovább, a következő körben következik a lett Ventspils.

A Falco szurkolói a meccs után fejet hajtottak a nagyváradi csarnok névadójának emléktáblája előtt.

Antonio Alexe viselte a sárga-feketék mezét 2002-2003 között (korábban a Szolnok és a Sopron játékosa is volt). Toni autóbalesetben veszítette életét még 2005 januárjában! emlékét örökké megőrizzük!