A regionális bajnokságban érintett Kútház Haladás VSE II. számú csapata megcélozta a másodosztályt. Az alapszakaszban kiválóan játszó szombathelyieknek ehhez egy párosmérkőzést követően kell győztesen továbblépni, hogy a következő szezont már a magasabb osztályban kezdhessék meg. A nagy tét és a sok néző garantálta, hogy jó mérkőzést játszanak a csapatok.

A tapogatózó játékot követően mindkét kapu előtt kialakultak kisebb-nagyobb helyzetek. Azonban hiába, a biztos védekezését egyik fél sem akarta feladni – ezzel kisebb állóháború alakult ki a pályán. Aztán a szünet előtt felpörögtek az események. Soós használta ki a hazai labdarúgók figyelmetlenségét és kétszer is mattolta a kapust.

Hogy ne hátránnyal vonuljon a Haladás az öltözőbe, attól a felnőtt csapatban is állandó szerepet kapó Sipos gondoskodott. A szünetben így 2-2 állt az eredményjelzőn. A fordulás után aztán felpörgette játékát a Hali és szebbnél szebb akciókat vezettek. Ebből pedig újabb gólokat lőttek. Hegedűs után Kendik és Gyenese is betalált, a 6-2-es végeredményt Gerencsér állította be.

Sokat nem pihenhetnek a szombathelyiek, hiszen május 20-án már a visszavágóra kerül sor a Hidekúti SC otthonában. A négygólos előny mindenesetre biztatónak mondható a következő felvonás előtt.

Kútház Haladás VSE II. – Hidegkúti SC 6-2 (2-2)

Haladás: Homlok – Tóth M., Péter, Gerencsér, Szakasics.
Csere: Papp (kapus) – Kajáry, Gyenese, Mód, Kendik, Sipos.
Vezetőedző: Sziffer András
Másodedző: Pálmay Tamás

Gólszerző: Sipos 2, Kendik, Hegedűs, Gyenese, Gerencsér illetve Soós 2.