EB 2021

A koronavírus járvány miatt a szervezők kénytelenek voltak elhalasztani a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokságot, ám idén nyáron már semmi sem állhat útjába a rangos sporteseménynek. Számunkra azért is lesz érdekes a kontinensviadal, mivel a magyar válogatott kiharcolta a részvétel jogát az Eb-re, valamint Budapest is a rendező országok között szerepel. 

Mutatjuk a teljes programot, a rendező országokat, és pár kulisszatitkot is!

A pontos menetrend szerint Rómában indul majd útjára a labda, ahol Törökország és Olaszország méri majd össze a tudását.

Helyszínek

A korábbi győztesek

A június 11-én rajtoló Európa-bajnokság csoportköre alatt a világ- és az Európa-bajnoki címvédő, azaz a francia és a portugál válogatott is nálunk alakítja ki a bázisát, Cristiano Ronaldo és társai a hírek szerint Budapest egyik legszebb pontján élvezhetik az otthonira emlékeztető pazar körülményeket, hisz a Margitszigetet tűzték ki célul maguk elé.

Griezmannékkal kapcsolatban azonban már nem kell találgatnunk: a franciák megerősítették, hogy júniusban a Vital Hotel Nautis fogadja a Puskás Arénában két Európa-bajnoki csoportmérkőzést játszó, világbajnoki címvédő labdarúgó válogatottat.

A magyar válogatott EB kerete

A mieink két felkészülési mérkőzéssel készültek a kontinensviadalra, előbbi Ciprus együttesét vertük 1:0-ra, majd Írország legjobbjaival játszottunk 0:0-ás döntetlent.

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK 
A-CSOPORT (RÓMA, BAKI)
Június 11., péntek, 21.00
Róma
Törökország–Olaszország 0–3
Június 12., szombat, 15.00
Baki
Wales–Svájc 1–1
Június 16., szerda, 18.00
Baki
Törökország–Wales 0–2
Június 16., szerda, 21.00
Róma
Olaszország–Svájc 3–0
Június 20., vasárnap, 18.00
Baki
Svájc–Törökország 3–1
Június 20., vasárnap, 18.00
Róma
Olaszország–Wales 1–0
 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Olaszország 3 3 7–0 +7 9
  2. Wales 3 1 1 1 3–2 +1 4
  3. Svájc 3 1 1 1 4–5 –1 4
  4. Törökország 3 3 1–8 –7 0
B-CSOPORT (KOPPENHÁGA, SZENTPÉTERVÁR)
Június 12., szombat, 18.00
Koppenhága
Dánia–Finnország 0–1
Június 12., szombat, 21.00
Szentpétervár
Belgium–Oroszország 3–0
Június 16., szerda, 15.00
Szentpétervár
Finnország–Oroszország 0–1
Június 17., csütörtök, 18.00
Koppenhága
Dánia–Belgium 1–2
Június 21., hétfő, 21.00
Koppenhága
Oroszország–Dánia 1–4
Június 21., hétfő, 21.00
Szentpétervár
Finnország–Belgium 0–2
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Belgium 3 3 7–1 +6 9
2. Dánia 3 1 2 5–4 +1 3
3. Finnország 3 1 2 1–3 –2 3
4. Oroszország 3 1 2 2–7 –5 3
C-CSOPORT (BUKAREST, AMSZTERDAM)
Június 13., vasárnap, 18.00
Bukarest
Ausztria–Észak-Macedónia 3–1
Június 13., vasárnap, 21.00
Amszterdam
Hollandia–Ukrajna 3–2
Június 17., csütörtök, 15.00
Bukarest
Ukrajna–Észak-Macedónia 2–1
Június 17., csütörtök, 21.00
Amszterdam
Hollandia–Ausztria 2–0
Június 21., hétfő, 18.00
Amszterdam
Észak-Macedónia–Hollandia 0–3
Június 21., hétfő, 18.00
Bukarest
Ukrajna–Ausztria 0–1
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Hollandia 3 3 8–2 +6 9
2. Ausztria 3 2 1 4–3 +1 6
3. Ukrajna 3 1 2 4–5 –1 3
4. Észak-Macedónia 3 3 2–8 –6 0
D-CSOPORT (LONDON, GLASGOW)
Június 13., vasárnap, 15.00
London
Anglia–Horvátország 1–0
Június 14., hétfő, 15.00
Glasgow
Skócia–Csehország 0–2
Június 18., péntek, 18.00
Glasgow
Horvátország–Csehország 1–1
Június 18., péntek, 21.00
London
Anglia–Skócia 0–0
Június 22., kedd, 21.00
Glasgow
Horvátország–Skócia 3–1
Június 22., kedd, 21.00
London
Csehország–Anglia 0–1
 A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Anglia 3 2 1 2–0 +2 7
  2. Horvátország 3 1 1 1 4–3 +1 4
  3. Csehország 3 1 1 1 3–2 +1 4
  4. Skócia 3 1 2 1–5 –4 1
E-CSOPORT (SEVILLA, SZENTPÉTERVÁR)
Június 14., hétfő, 18.00
Szentpétervár
Lengyelország–Szlovákia 1–2
Június 14., hétfő, 21.00
Sevilla
Spanyolország–Svédország 0–0
Június 18., péntek, 15.00
Szentpétervár
Svédország–Szlovákia 1–0
Június 19., szombat, 21.00
Sevilla
Spanyolország–Lengyelország 1–1
Június 23., szerda, 18.00
Sevilla
Szlovákia–Spanyolország 0–5
Június 23., szerda, 18.00
Szentpétervár
Svédország–Lengyelország 3–2
 AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Svédország 3 2 1 4–2 +2  7
  2. Spanyolország 3 1 2 6–1 +5  5
  3. Szlovákia 3 1 2 2–7 –5  3
  4. Lengyelország 3 1 2 4–6 –2  1
F-CSOPORT (BUDAPEST, MÜNCHEN)
Június 15., kedd, 18.00
Budapest
Magyarország–Portugália 0–3
Június 15., kedd, 21.00
München
Franciaország–Németország 1–0
Június 19., szombat, 15.00
Budapest
Magyarország–Franciaország 1–1
Június 19., szombat, 18.00
München
Portugália–Németország 2–4
Június 23., szerda, 21.00
Budapest
Portugália–Franciaország 2–2
Június 23., szerda, 21.00
München
Németország–Magyarország 2–2
AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Franciaország 3 1 2 4–3 +1  5
  2. Németország 3 1 1 1 6–5 +1  4
  3. Portugália 3 1 1 1 7–6 +1  4
  4. MAGYARORSZÁG 3 2 1 3–6 –3  2

 

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
NYOLCADDÖNTŐ
Június 26., szombat, 18.00
Amszterdam
Wales–Dánia (38. mérk.) 0:4
Június 26., szombat, 21.00
London
Olaszország–Ausztria (37. mérk.) 0:0 (2:1)
Június 27., vasárnap, 18.00
Budapest
Hollandia–Csehország (40. mérk.) 0:2
Június 27., vasárnap, 21.00
Sevilla
Belgium–Portugália (39. mérk.) 1:0
Június 28., hétfő, 18.00
Koppenhága
Horvátország–Spanyolország (42. mérk.) 3:3 (3:5) hosszabbítás után
Június 28., hétfő, 21.00
Bukarest
Franciaország–Svájc (41. mérk.) 3:3 (3:4) büntetők után
Június 29., kedd, 18.00
London
Anglia–Németország (44. mérk.) 2:0
Június 29., kedd, 21.00
Glasgow
Svédország–Ukrajna (43. mérk.) 1:1 (1:2) hosszabbítás után
NEGYEDDÖNTŐ
Július 2., péntek, 18.00
Szentpétervár
Svájc – Spanyolország (45. mérk.) 1:1 (1:2) büntetők után
Július 2., péntek, 21.00
München
Belgium – Olaszország (46. mérk.) 1:2
Július 3., szombat, 18.00
Baki
Csehország – Dánia (47. mérk.) 1:2
Július 3., szombat, 21.00
Róma
Ukrajna – Anglia (48. mérk.) 0:4
ELŐDÖNTŐ
Július 6., kedd, 21.00
London
Olaszország – Spanyolország 1:1 (2:1) büntetők után
Július 7., szerda, 21.00
London
Anglia – Dánia 1:1 (2:1) hosszabbítás után
DÖNTŐ
Július 11., vasárnap, 21.00
London
az elődöntő győztesei