Szombathelyi Haladás – Mol Vidi FC 1-1 (0-0)

Haladás: Rózsa – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl – Daushvili – Bamgboye (Ofosu), Golodiuk, Rui Pedro (Németh Márió), Ivanov – Priskin (Gaál).
Csere: Kiss Á. – Holdampf, Mészáros K., Schimmer.

Tizenegy év után búcsúzott az első osztálytól a Szombathelyi Haladás. Helyenként jól játszottak a zöld-fehérek, azonban ez nem volt elegendő a Vidi ellen, így döntetlennel fejezte be az OTP Bank Liga 33. fordulóját és a szezont a vasi együttes.

90+3′ – Vége a találkozónak!

90+2′ – Hodzic tesztelte Rózsát, kettejük párharcát ezúttal a kapus nyerte, aki bravúros védéssel vétette észre magát!

90+1′ – Németh Milán is besárgult.

90′ – Kettő perc lesz a ráadás.

90′ – Habovdát találta meg egy labda a Vidi büntetőterületén, azonban a védő higgadt megoldás helyett az égbe bombázott.

89′ – Németh Márió szögletére jó ütemben érkezett Németh Milán, de fejese kicsit nagy lett, Kovácsik hiába ugrott, nem érhette volna el.

88′ – Bamgboye is elköszön a nézőktől, Ofosu kap lehetőséget.

87′ – Hadzic csúsztatott veszélyesen, de kísérlete elkerülte Rózsa kapuját.

86′ – Németh Márió is beáll, a szombathelyi középpályás Rui Pedró helyére állt be.

81′ – Egyenlít a Vidi! Huszti sarokrúgása NÉMETH MILÁN fejét találta meg és a védőről került a labda Rózsa kapujába. Öngól! Döbbent csend a stadionban! (1-1)

80′ – Mohl kap egy sárga lapot egy elkésett becsúszás miatt.

75′ – Jön a Hali első cseréje. Gaál Bálint érkezik a pályára, a gólszerző Priskint váltja.

73′ – Nagyon közel járt a fehérvári együttes az egyenlítéshez. Kovács beadását Futács lőtte alig fölé, majd Hodzic kísérlete kerülte el a kaput.

71′ – Utolsó Vidi csere: Hodzic kap lehetőséget a bizonyításra, Milanov jött le.

67′ – A nagy rohanásból a szombathelyiek jöttek ki jobban, hiszen Ivanov hozta kihagyhatatlan helyzetbe PRISKIN TAMÁST, ezzel pedig vezet a Haladás! (1-0)

65′ – 3340 néző látogatott ki a Rohonci útra…

65′ – Egyre paprikásabb a hangulat. Nagyon idegesek a játékosok, sok a pontatlanság is ennek köszönhetően.

64′ – Scepovic kap pihenőt, helyére Huszti érkezett.

61′ – Nego váltja  a megsérült Fiolát.

60′ – Scapovic kap sárga lapot.k

57′ – Fiola fejbőre felszakadt ápolni kell a védőt, a Hali támadása végén Rui Pedro lőtt az égbe.

53′ – Ivanov lépett meg a baloldalon, beadásába beleért egy védő, azonban így lett jó az Bamgboye számára. A nigériai azonban 5 méterről rosszul ért bele, így fölé ment a labda.

51′ – Bamgboye kevergetett a jobb szélen, csak szabálytalan körülmények között tudták megállítani. A pontrúgást Habovda végezte el, egyből kapura csavart a védő, de nem lepte meg Kovácsik kapust.

48′ – Aktívabban kezdte ezt a játékrészt a Vidi, Rózsa kétszer is védeni kényszerült.

46′ – Folytatódik a mérkőzés

45′ – Félidő!

45′ – Ismét a Haladás villant, Ivanov vezette a labdát és sarokra tartó lövését bravúrral védte Kovácsik. A sarokrúgás viszont továbbra is veszélytelen.

40′ – Újfent a vendégek villantak. Egy szögletet követő kavarodás után Pátkai lapos lövését fogta biztos kézzel Rózsa.

36′ – A Vidi is feljegyezhet egy kísérletet. Hadzic iramodott meg és tesztelte Rózsát egy húszméteres lövéssel, de ez sem okozott gondot.

33′ – Golodiuk rúgta meg ellenfelét, sárga lapot kapott a Hali középpályása.

31′ – Tetszetős támadás! Bamgboye kevergetett a Vidi térfelén, majd Ivanovot szöktette, a bolgár középre adott és Priskin fejelhetett. A válogatott támadó bólintása végül a vendégek kapusának kezében halt el.

29′ – Ott pattogott a labda a szombathelyi büntetőterület előtt, majd Pátkai tüzelt, de a bombája az égbe szállt.

28′ – Milanov adta középre a labdát egy sarokrúgást követően, ez azonban Rózsának csemege volt. Az ellentámadás ígéretesnek indult, de egy pontatlan átadás miatt oda a lehetőség…

25′ – Az ex-szombathelyi Kovács István mezhúzásért kapott egy sárga lapot.

24′ – Szép csendben lecsorgott az első félidő fele. Kovácsiknak és Rózsának sem volt még dolga.

19′ – Juhász blokkolta Ivanov lövését, amely az alapvonalon túlra csorgott. A sarokrúgás után Rui Pedro is tesztelte a kapust, azonban ez a kísérlet elkerülte a Vidi “ketrecét”.

17′ – Továbbra is a mezőnyben gyűrik egymást a csapatok. A szurkolásra nem lehet panasz, azonban a pályán nem sok érdemleges történik.

11′ – Bamgboye igazított egyet a labdán és vállalkozott egy lövésre, kísérlete azonban elkerülte a kaput.

10′ – Eltelt az első tíz perc igazán veszélyes helyzet nélkül.

8′ – A kezdeti hajtás után kiegyenlítődött a játék és mindkét csapat igyekszik megtartani a játékszert, mindezt több-kevesebb sikerrel.

5′ – A Haladás magánál tartja a labdát és a kezdeményezés jogát. A vendégek megszállták saját térfelüket és védekeznek.

1′ – Daushvili passza indította a mérkőzést, majd Jagodics ívelt előre, de a védők elcsípték a labdát.

ITT már írtunk Horváth Ferenc vezetőedző várakozásairól, most jöjjön a meccs!

16.55 – Jó napot és zöld-fehér gólokban gazdag utolsó fordulós meccsnézést kívánunk minden kedves olvasónknak!