Haladás – SV Lafnitz 2-2 (1-0)

A két hete tartó felkészülés során, az első hazai edzőmérkőzésen, az osztrákok ellen a Király – Habovda, Tamás L., Németh Mi., P. Bosnjak – Medgyes, Rácz, Jagodics, Németh M. – Priskon, Halmosi összeállításban kezdtek a zöld-fehérek.

A Haladás Sportkomplexumba kilátogató mintegy 300 néző azt láthatta, hogy egy mesteri támadás végén, a 10. percben Rácz B. találta el a felső kapufát.

14′ – Tamás L. fejelhetett, de az osztrák kapus védett.

20′ – Élénk mezőnyjáték zajlik, a Hali sok mozgással próbál az osztrákok fölé kerekedni, de egyelőre komoly helyzet nélkül.

30′ – A Fraditól érkezett Priskin Tamást keresi szinte mindegyik hazai támadásnál.

39′ – GÓÓÓÓL! Pedrag Bosnjak gondolt egyet és hatalmas lövést engedett meg az osztrák kapura, a sógorok kapusának nem volt ellenszere, 1-0!

45′ – Nem hosszabbít a játékvezető, nincs is rá oka.

Szünet.

46′ – Gyurján a kapuban, a mezőnyben Schimmer, Bolla, Jancsó és Mészáros K. folytatja.

48′ – Jancsó lőtt 16 méterről alig mellé.

49′ – Gyors hazai támadás végén Priskin beadására Németh Milán érkezett, de közelről mellé lőtte a már-már kihagyhatatlant.

57′ – Tetszetős támadást vezettek a vendégek, de nem sikerült lövéssel befejezni az akciót. A szögletből aztán Hali-támadás lett.

62′ – GÓÓÓÓÓL! Kitámadtak az osztrákok, közben kinyíltak hátul, ezt használta ki Mészáros Karol, 2-0!

64′ – Derült égből villámcsapás: egy ártatlan vendég támadás tizenegyesből szépített az SV Lafnitz, 2-1, a gólszerző David Schloffer volt.

69′ – Hihetetlen, de kiegyenlítettek! Mesteri osztrák támadás végén Nikola Zivotic továbbította a labdát az alsó sarokba, 2-2!

75′ – Már csak negyedóra van hátra és bizony egyre több a nézőtérről érkező elégedetlen hang.

77′ – Jagodicsot ütötték el 21 méterre az osztrák kaputól, a szabadot Bosnjak vágta rá, de a vendégek cserekapusa még a kapufára tudta menteni.

80′ – 10 perccel a vége előtt hajrázni kezd a Hali.

90′ – Meddő hazai mezőnyfölényben ért véget a meccs, de gól már nem esett. Van még, mit javítani, de szerencsére még 3 hét hátravan a bajnoki rajtig. Maradt 2-2 a végén is!