Vérbeli rangadót játszott szombat este a K&H női kézilabda liga 7. fordulójában az SZKKA, hiszen azt a Békéscsabát fogadta Répcelakon, amely az utolsó előtti helyen állt, nyeretlenül, ám több nagyobb csapatot is megszorongatott már, így egyáltalán nem számítothattak könnyű meccsre.

Természetesen a telt ház és a remek hangulat ezúttal is biztosított volt a lelátón. A kezdődobást Komáromi Szabolcs SZKKA-törzsszurkoló végezhette el, akit baráti társasága ajándékozott meg születésnapja alkalmával.

Érződött, hogy nagy a tét, kapkodva, idegesen kezdtek a csapatok. Az 5. percben született meg az első gól, a vendégek részéről Agbaba volt eredményes, majd Kopecz büntetővel növelte a különbséget. Nehezen kapta el a fonalat az SZKKA, hiába szépített Virág, Marincsák a kontrából azonnal válaszolt. Kopecz második találata után, a 8. percben nem tétlenkedett Marosán, időt kért 1-4-nél.

Kőkeményen védekeztek a lilák, akik ráadásul támadásban sem tudtak hibázni, el is húztak 5 góllal. A különbség nem változott, de a 14. percben a viharsarkiak kértek időt, ekkor 4-8 állt az eredményjelzőn. A szombathelyi kispadról érkezők új színt, új lendületet hoztak a játékba, fel is jöttek háromra, 8-11. Vukaljovics vette vállára ekkor a csabaiak csapatát, a félidő hajrájára újra meglépett 6 góllal az Előre. Nem játszott jól az SZKKA, még emberelőnyben is a vasiak kaptak gólt. Vukaljovics dudaszós találatával mentek pihenőre a csapatok, 11-18.

A második játékrész Mayer Maja kapufára dobott hetesével indult, majd Gorilszka ziccerénél védett hatalmasat Balog. A 35. percben Marincsák nyolcra növelte a különbséget, Bandelier pedig megszerezte első találatát. Továbbra is rendkívül szívósan állták a sarat a vendégek védekezésben, az SZKKA pedig nem tudott lőtávon belülre kerülni. A 39. perc végén, Bandelier bombája után, 14-20-nál Horváth Roland magához hívta csapatát.

Kétségkívül sokkal keményebb lett a védekezése marosán György tanítványainak, de hiába szállította a gólokat Bandelier, továbbra is rengeteget kapkodtak az albérletbe kényszerülő ,,hazaiak”, és a kritikus pillanatokból rendre rosszul jöttek ki. Felcsillant a remény, amikor Bandelier vezérletével a 47. percre feljöttek 19-23-ra, de aztán még időben tudtak váltani a csabaiak. Kevesebb mint 9 perc volt hátra, amikor 20-25-nél Marosán György újra időt kért. Pattanásig feszültek az idegek a pályán és a lelátón egyaránt. Gorilszka második góljával négyre olvadt a differencia, az 55. percben a másik kispad kért szünetet, 22-26.

Sajnos nem volt már fordulat a végjátékban. A második félidőt ugyan megnyerte az SZKKA, de a Békéscsaba nem tette meg azt a szívességet, hogy engedje kiénekelni a sajtot a szájából. A vendégek éltek rutinjukkal, jobban játszottak, de főleg kevesebb hibával, így összességében 60 percen keresztül vezetve, megérdemelten szerezték meg első győzelmüket.

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia – Eubility Group-Békéscsabai Előre NKSE 24-28 (11-18)