Hétfő este egy gombostűt nem lehetett leejteni a Répce Sportcsarnokban. A szokatlan időpont ellenére valódi csemegének ígérkezett egy nem mindennapi futsal gálamérkőzés. Az újonnan alakult Répcelaki csapat a hamarosan kezdődő harmadosztály küzdelmeire hangolt a derbivel. A rivális pedig az élvonalbeli Ferencváros volt.

A sok csatát megélt zöld-fehérek kispadján pedig az a Roni ült, aki három évig szolgálta a répcelaki nagypályás együttest. A bemutatásnál hatalmas tapsot is kapott a közönségtől, akik nem felejtették el a brazil középpályást. Ezúttal a kispadról irányította a fővárosiakat, akik között igazi nagyágyúk is pályára léptek.

A gálamérkőzést meglepően jól kezdte a Répcelak. A tapogatózó játékot követően egy-két támadást vezettek Halmosék, majd a vezetést is sikerült megszerezniük. Az ötödik perc végén egy középre tett labdát Gergály saját csapatának kapujába vágta (1-0). Ezután feléledt a Fradi és 40 másodperc alatt fordítottak a kék mezben játszó hazaiak ellen.

Először Gellérfi talált a hálóba (1-1) közelről, majd Jenei is bevette Soós kapuját (1-2). Ezt követően kiegyenlített játékot láthatott a közönség, majd szép lassan átvette az irányítást a Fradi. Több tetszetős támadást vezettek Roni tanítványai, majd Büki Baltazár villant kétszer három perc alatt és ezzel jókora előny alakult ki a találkozón (1-4).

A szünet előtt még Jenei lőtt egy szép gólt, ezzel kialakítva az 1-5-ös eredményt. A pihenő jót tett a Répcelaknak, amely egyből nekiesett ellenfelének. Meg is lett az eredménye, hiszen Tóth László egy szép akció végén szépített (2-5). Ekkor már mindkét csapat vállalta a nyílt támadójátékot, így többször forogtak veszélyben a kapuk.

Büki Baltazár a 28. percben nem klasszikus mesterhármast jegyzett, de amutatott játékkal nem volt elégedett Roni, így időt kért. Hiába próbált rendet tenni a fejekben Gugcsó átlövésből vette be Bajusz kapuját és faragott csapata hátrányán (3-6). A hajrában pályára lépett Balikó Milán is, aki több bravúrt is bemutatott.

Újabb gól viszont már nem született, így megérdemelten nyerte meg a sok gólt hozó gálamérkőzést a Ferencváros, amely pénteken a Veszprém ellen folytatja a bajnokságot. A Répcelak gárdája még csiszolhat játékán, hiszen a regionális bajnokság csak november 11-én kezdődik. Akkor Halmos Máté tanítványai Kőszegre látogatnak egy hamisítatlan Vas megyei rangadóra.

Répcelaki SE – Ferencváros 3-6 (1-5)

Répcelak: Soós – Harkai, Tóth D., Kovács A., Tóth L.
Csere: Balikó – Biegner, Gugcsó, Hegyesi, Manganelli, Steiner, Németh O., Balog, Ágoston, Halmos.
Játékos-edző: Halmos Máté

Ferencváros: Tóth Gy. – Büki, Bognár, Öreglaki, Cseri.
Csere: Bajusz – Gellérfi, Hosszú, Dávid, Gergály, Fülöp, Lőrincz, Temesi, Jenei.