AVUS-UVSE 11-11 (1-2, 3-4, 6-3, 1-2)

Szombathely, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, középszakasz, 5. forduló, vezette: Rubos, ifj. Kenéz.

AVUS: Horváth A. – Kiss Cs. 1, IRMES 3, Polovic 1, Baj, BASARA 4, Garancsy 1. Csere: Kovács B., Ekler, Takács K., Takács J. 1, Hajmási, Kurucz. Edző: Matajsz Márk.

UVSE: Bisztritsányi – Szieben 1, Baksa 1, DALA 3, Korbács 1, Konarik 1, Aranyi 1. Csere: Korényi, Sziládi 1, Rábavölgyi, Somogyi, Telek, VIGVÁRI 2. Edző: Benedek Tibor.

A klub honlapjának tudósítása szerint az 1. negyedben óriási csata folyt a vízben, gyakran lövőhelyzetig sem jutottak el a csapatok, vagy ha igen, a kapusok biztosan védtek. Aztán másfél perccel a negyed vége előtt Dala találatával megszerezték a vezetést az újpestiek, 0-1. Ezt követően Basara a 8 perc lefújása előtt büntetőből egyenlített, 1-1, de Konarik góljára már nem volt válaszuk a hazaiaknak, 1-2.

A 2. negyed lila-fehér góllal indult, majd Irmes bombázott közelről a bal felsőbe, 2-3. Aztán jött Dala és újra 2 góllal mentek a vendégek, 2-4. Az AVUS azonban Polovic révén szépített, 3-4. Felváltva potyogtak a gólok, Kiss Csaba szenzációs mozdulattal lőtt a léc alá, 4-5. Mivel mindkét csapat támadójátéka jelentősen feljavult, élénkebbé. élvezhetőbbé vált a mérkőzés. A nagyszünetben 4-6-ot mutatott az eredményjelző.

A 3. negyed Takács János találatával indult, majd Szieben gólja jelentette az újpesti választ, 5-7. Basara büntetőjével 6-7-re alakult az eredmény, aztán Irmes távoli lövésével már egalizált is az AVUS, 7-7. Ivan Basarát egyáltalán nem tudtak tartani a vendégek, a szerb-magyar ekkor már 4 gólnál járt. Az utolsó negyed 10-9-es hazai vezetésről indult.

A háromszoros olimpiai bajnok, Benedek Tibor csapata hamar egyenlített, majd sokáig csak kimaradt helyzeteken bosszankodhattak a szurkolók. A hajrában nem volt szerencséjük az aligátoroknak, egy támadáson belül két kapufát is lőttek. Másfél perc volt hátra, amikor Dala góljával előnybe kerültek a vendégek, 10-11, de Irmes találatával egyenlítettek a hazaiak. A hátralévő időben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes találatot, de maradt a 11-11.

Összességében igazságos döntetlen született.

További eredmények: KSI – Tatabánya 10-8, Kaposvár – Pécs 11-11, Vasas -Szentes 5-10.

Az alsóház állása: 1. PVSK 27 pont, 2. Szentes 26, 3. Tatabánya 23, 4. AVUS 18, 5. Vasas 17, 6. UVSE 17, 7. Kaposvár 11, 8. KSI 3.

Az AVUS legközelebb április 10-én száll medencébe, akkor a Kaposvár érkezik majd Szombathelyre.