Az erőviszonyoknak és a tabellán elfoglalt helyezések alapján a vendég Haladás-Viktória volt az esélyese a JET-SOL Liga 20. fordulójának találkozóján. A szombathelyi együttes Kozármislenybe látogatott, hogy összemérjék tudásukat az MLE-Sportmap APP gárdájával. A két gárda már harmadszor nézett egymással farkasszemet. Az első két felvonást könnyen nyerte a vasi alakulat.

Már a kezdő sípszót követően magához ragadta a kezdeményezést a Viktória. Néhány kósza támadást követően pedig egy formás akció végén – Szakonyi révén – a vezetést is megszerezték. A vezetés birtokában nyugodtabban szervezte akcióit Simon Attila együttese, de az újabb találatra még várni kellett. Ennek ellenére jól játszott a Hali.

A szünet után szinte azonnal beköszönt a vasi együttes. Horti góljára viszont postafordultával válaszolt az MLE. Azonban ez sem szegte kedvét a Viktóriás lányoknak és továbbra is nyomás alatt tartotta a házigazda kapuját. A félidő derekán aztán Siklér villant, a labda pedig a hálóban kötött ki. Tálosi Szabina és Szakonyi újabb gólja pedig kiütésessé varázsolta a végeredményt.

Az 5-1 arányú idegenbeli sikerrel bebiztosította helyét a tabellán a vasi alakulat. Ez pedig azt is jelenti, hogy a bronzéremért a légiósokkal teletűzdelt DVTK lesz a Haladás-Viktória ellenfele. Erre viszont még várni kell, hiszen még egy forduló hátra van az alapszakaszból.

MLE-Sportmap APP – Haladás-Viktória FC 1-5 (0-1)

Haladás-Viktória FC: Dömsödi – Balogh (Kovács V.), Fördős, Horti, Kiss Zs. (Sitku) – Tóth A. – Szakonyi, Rácz, Harsányi (Tálosi), Öreg – Siklér.
Vezetőedző: Simon Attila.