Az E.ON OB I-es vízilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának 3. fordulójában az AVUS a Tatabányát fogadta.

AVUS–Tatabánya 8-10 (0-3, 2-3, 3-2, 3-2)

Szombathely, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás,

3. forduló, vezette: Tóth I., Ercse.

AVUS: Kovács B. – Irmes, Takács K., Kiss Cs. 1, Baj, Basara 1, GARANCSY 2. Csere: Polovic 1, Ekler B., Takács J. 1, Sági, Hajmási 1, Kurucz 1. Edző: Matajsz Márk.

Tatabánya: Barabás – KOLOZSI 3, Fazekas 1, KERESZTÚRI 1, Kalanovics 1, Márkus, Szentesi 1. Csere: Korbán 1, Katonás, Kuncz, Hoppál, Máthé 1. Edző: Zantleitner Tamás.

A szombathelyiek szinte az öltözőben maradtak, az 1. negyedben álmosan kezdtek, és kihagyták ziccereiket, 0-3-ra el is húzott a vendégcsapat. A második negyedből két perc telt el, amikor Garancsy kozmetikázni tudott az eredményen, 1-3. Aztán újra a vendégek góljai jöttek és már 1-5-re vezettek.

A harmadik negyednek 2-6-os tatabányai előnnyel vágtak neki a csapatok. A nagy szünet használt, hiszen az AVUS összeszedte magát, és 2-7-ről a negyed végére 5-8-ra zárkózott fel. Az utolsó negyedben 4 perccel a lefújás előtt Polovic 8-8-ra egalizált, sajnos azonban az a felzárkózás sokat kivett Matajsz Márk tanítványaiból, hiszen a vendégek szűk 1 perc alatt szerzett 2 góllal eldöntötték a 3 pont sorsát, 8-10.

További eredmények: Vasas-Pécs 9–5, Szentes–Kaposvár 13-8, UVSE–KSI 13-8.

Az alsóház állása: 1. Pécs 25 pont, 2. Tatabánya 22, 3. Szentes 20, 4. Vasas 17, 5. UVSE 16, 6. AVUS 14, 7. Kaposvár 7, 8. KSI 0.