Szombathelyi KKA – Dunaújvárosi Kohász KA 28-27 (16-15)

Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, 200 néző – felkészülési mérkőzés

SZKKA: Sipeki Flóra (k) 18/4 21% – Biljana Bandelier 1, Ivana Mitrovic 8, Virág Noémi 2, Dijana Jovetic 5, Liliia Gorilska 4, Csire Fanni 2 – Gadányi Maja (k) 19/8 42%, Mayer Maja, Pődör Rebeka 1, Mayer Szabina 4, Varga Nikolett, Szendrei Barbara, Katarina Tomasevic (k), Horváth Petra 1.

Július 19-én a DKKA otthonában 25-24-es vereséget szenvedett az SZKKA, így mindenféleképpen szerettek volna felkészülési meccsen visszavágni vendégeiknek a Marosán-tanítványok.

Összességében végig kézben tartották a mérkőzést a hazaiak, az 1. játékrész során Mitrovics és Jovetics szállította a szombathelyi gólok többségét és az első 30 perc után 1 gólos előnnyel tértek pihenőre.

A 2. félidőben állandósult az SZKKA-vezetés, sőt 2-3 gólosra is hízott a fölény, de 24-20-ra is vezettek a 2. játékrész derekán. A hajrában aztán egész pályás letámadásra jöttek ki a dunaújvárosiak, ami megzavarta a szombathelyi lámnyokat, de 1 gól így is megmaradt az előnyből és megérdemelten győztek a hazaiak.

A győztes főpróba után Marosán György vezetőedző értékelte a látottakat.

Az SZKKA augusztus 30-án Kisvárdán kezdi a bajnoki szezont.