FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–DEAC 103–96

(30–26, 21–34, 23–16, 29–20)
Szombathely, 2750 néző. V: Kapitány, Benczur, Kovács N.

FALCO: Govens 11/9, VÁRADI B. 16, Balmazovics 8/3, Bruinsma 14/6, REDDIC 16. Csere: CURRY 18/6, PERL 12, Tóth N. 8. Edző: Gasper Okorn.

DEAC: Dugat 17/3, MANIGAT 17/6, BORISZOV 21/9, Ivosev 16, Amigo 6. Csere: Bognár 6, Polyák 8/3, Velkey 5/3, Tóth B. Edző: Berényi Sándor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 7. p.: 17–20. 13. p.: 34–34. 18. p.: 45–50. 20. p.: 51–60. 22. p.: 60–60. 26. p.: 64–71. 30. p.: 74–76. 33. p.: 81–80. 35. p.: 87–81. 38. p.: 95–86
Kipontozódott: Tóth N. (36. p.), Polyák (40. p.)

Összefoglaló:
Az 1. negyed Manigat duplájával indult, majd Reddic egyenlített, 2-2. Ivosev, majd újra Manigat dupla révén már 3-8. Aztán Váradi jött és Bruinsma, majd Balmazovic is triplát szórt, 11-10. Manigat nagyon jól dob, már 11 pontos, közben Reddic zsákolt, 15-16. Curry beállt és azonnal kosárral vétette észre magát, majd Bruinsma tripla, 26-24. Perl is bejött és 2 duplát szerzett, 30-26.

A 2. negyed Polyák triplájával startolt, majd Perl-dupla, aztán Dugat 3 pontosa érkezett, 32-31. Govens duplájára is jött a válasz, sőt Borisov tripla is behullott, így 36-39-nél időkérés történt a hazai oldalon. Hiába, Borisov nem áll le, majd Tóth Norbi szépít, 42-44.

Nagyon sok a pont, Gasper Okorn 45-50-nél újra időt kért. Govens triplája nagyon kellett, de a DEAC okosan játszott, így a vendégek is éltek a játékmegszakítás lehetőségével, 51-54. Az utolsó percben 2 triplát dobtak a debreceniek, 51-60.

A 3. negyed Curry triplájával indult, majd Reddic és Váradi dupla következett, 58-60. Azonnal időt is kértek a vendégek. Váradi ziccer jött és ezáltal, 60-60. Bruinsma bepöcizte Curry kimaradt tripláját, így újra hazai előny, 64-63. Ezután, ki tudja hogyan, feltámadt a DEAC, 0-8-at rohantak, 64-71-nél jött is a hazai time-out. Govens dupla, majd Balmazovic is betalált, 70-74. Dugat pontok után Reddic büntetőzhetett, ezután Perl is kihasználta a vendégek hibáját, 74-76.

A 4. negyed elején Manigat, majd Váradi pontok jöttek, 76-78. Curry tripla is beuhllott, 81-80, újra debreceni időkérés következett. Curry dupla, majd Perl ziccer és már 85-81. Ivosev után Curry újra betalált, 89-85. Tóth Norbi kipontozódott közben, de Reddic látványosan zsákolt, 91-86. Váradi újabb ziccere után a DEAC megint időt kért, 93-86-nál még közel 4 perc volt hátra. Curry is zsákolt, majd Váradi is betalált, 97-86. A hajrában a különbség volt csak kérdéses, 103-96 lett a végeredmény.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: győztünk, ám sok okunk nincs az örömre. Az első félidőben az történt, amit a DEAC akart, talán csak az utolsó negyedben játszottunk a tőlünk elvárható szinten. Nem úgy megy a játék mostanában, ahogyan szeretnénk, nem tudom, hogy mi a probléma, de sürgősen rendet kell rakni a fejekben. Őszintén szólva, nem tudom, hol a probléma, dobunk 103 pontot és problémánk van a meccs megnyerésével. Ezen a pályán a legtöbb csapat nem tud sok pontot szerezni, a Szolnok is csupán 77-et dobott, de a DEAC egy félidő alatt dobott 60 pontot. Jó csapatunk van, erősek vagyunk, ezt tudjuk. A legjobbat próbáljuk elérni, hiszen a Szombathely és a Falco bajnoki címet érdemel. Innentől kezdve csak a Paksra koncentrálunk, a Magyar Kupa következik. Bízunk a sikerben!

Berényi Sándor, a DEAC mestere: jobb volt a Falco, de ma mi is jól játszottunk. Sajnos csak időszakosan működtünk jól a védekezésben, a nagy nyomás a végén hazai sikert hozott. A büntetőket is rosszul használtuk ki, de, amit ma mutattunk, az egy jó alap a jövőre nézve!

A Falco a 4., a DEAC pedig a 6. helyen várja a folytatást.