Az új légiós, Nikolina Asceric a kezdőben kapott helyet, neki szavazott bizalmat ezúttal Bedőcs Gergely a BRSE elleni mérkőzésen. A vendégek mindenképpen győzni érkeztek a vasi megyeszékhelyre, így egy légiósukat el sem hozták és több kulcsjátékost is pihentettek a találkozón. Ott volt viszont a keretben a szombathelyiek korábbi játékosa Bodovics Hanna, akit dr. Mucsi Péter köszöntött az összecsapás előtt.

A találkozó első pontjait a Haladás szerezte, de a BRSE kemény ellenfélnek bizonyult és rendkívül agresszív támadójátékkal lepték meg a hazaiakat. 12-6-os vendég előnynél azonnal időt kért Bedőcs Gergely és kettőt cserélt is, de ezzel csak azt érte el, hogy nem nőtt tovább drasztikusan a két együttes közti különbség. Tizenhét percnyi játékot követően már a szettgyőzelem is megvolt a Békéscsabának (12-25).

A folytatásban nagyot változott a játék képe, hiszen a hazaiak felébredtek és parádés labdamenetekkel lepték meg a vendégeket. Kormos Mihály ezt nem hagyta szó nélkül és időkéréssel próbálta megzavarni a Haladást. Ez csak részben sikerült, hiszen a hajráig 1-2 pontos volt a viharsarkiak előnye. Ekkor viszont a nagyobb rutin döntött, ezúttal is a vendégek javára (22-25).

A harmadik szettben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem lepődött meg senki azon, hogy időt kért a vendég kispad. Bár a mutatott játékban nem vallott szégyent a Haladás, a kisebb megingásokat könyörtelenül kihasználták a vendégek, akik 25-15 arányban nemcsak a szettet, hanem a mérkőzést is lezárták.

A vereség ellenére percekig zúgó vastaps köszöntötte a lányokat a szurkolók részéről, hiszen a hajtós találkozón láthatóan mindent megtettek a szombathelyi színekben játszó játékosok. A maroknyi vendégszimpatizáns pedig dobszólóval üdvözölte a BRSE újabb sikerét.