Szombathelyen, a hazai közönség támogatását élvező Swietelsky-Haladás VSE futsal együttes kétgólos előnyre tett szert az élvonalbeli bajnokság helyosztóján. A tét pedig a bronzérem volt, így joggal reménykedtek a szurkolók a sikeres évadzáróban. Szépszámú szurkolósereg kísérte a csapatot Dunaújvárosba, de csalódniuk kellett, hiszen már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Dunaferr. Hosszú iramodott meg és lehagyva Melót, a kimozduló Matyi mellett helyezett a hálóba. Szinte azonnal válaszolt is a Haladás, mert Michel Melo javította hibáját és kíméletlenül kilőtte a felső sarkot. Ezt követően a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. Igyekeztek a játékosok stabilan védekezni, ez az első játékrész hajrájáig sikerült is. Aztán Hosszú Ádám cikázott végig a Hali labdarúgói között, elfektette a kapust is és kihagyhatatlan helyzetbe hozta Feketét, akinek nem volt nehéz dolga.

Jött is az időkérés a vendég oldalon, de hiába, mert a szünet előtt még Horváth is betalált. A pihenőt követően magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a Hali, de hiába, mert a helyzeteivel nem tudott jól sáfárkodni. Ráadásul Fekete ismét megforgatta a szombathelyi védőket és kilőtte a bal felső sarkot, így már a Dunaferr állt jobban. Ezt követően mindent megtett az újabb gólszerzésért a Haladás, de még a vészkapus felállás sem segített. Hogy a végén is legyen miről beszélni, arról a játékvezetők gondoskodtak, miután egy ütközést követően Hajmási Milán állították ki a sípmesterek. Újabb gól már nem született a találkozón, így a párharc állása 1-1 és június 8-án kerül sor a mindent eldöntő derbire.

Dunaferr DUE-Repalpin FC – Swietelsky-Haladás VSE
4-1
(3-1)

Haladás: Matyi, Gyimesi, Sásdi (kapusok) – Öreglaki, Horváth P., Michel Melo, Dróth, Sipos G., Németh P., Andersson, Márkus, Hajmási, Vidák, Bencsik.

Gólszerző: Fekete 2, Hosszú, Horváth illetve Michel Melo

Kiállítva: Hajmási (Haladás)