Kiváló hangulat, sok néző és két remekül felkészített csapat találkozott Szombathelyen, a Haladás Sportkomplexumban. A Hungast Haladás erősen tartalékos összeállításban fogadta a kiváló formában lévő Békéscsaba együttesét. A házigazdától Takács Bernadett és Marija Čičić hiányzott, mindketten sérüléssel bajlódnak, azonban civilben a helyszínen tekintették meg az összecsapást.

Sokkal jobban kezdte a találkozót az esélyesebb vendégegyüttes. A harmadik percben még 5-5 állt az eredményjelzőn, majd 6-10-nél már időt kellett kérnie Leiszt Máténak. Hiába, mert a különbség csak egyre nőtt. Leginkább a nyitásfogadás terén voltak jobbak a viharsarkiak, akik 18 perc alatt megnyerték az első szettet (13-25).

A folytatásban viszont már a Haladás dominált. Samec edző azonnal időt kért, de hiába. A szombathelyiek nagy kedvvel játszottak és könnyedén tartották az előnyüket. A vendégek mestere cserékkel próbált zavart kelteni a vasiak játékába, de eredménytelenül. Aztán 22-22-nél érték utol a házigazdát a vendégek és ha “túlóra” árán, de ezt a játszmát is bezsebelték (24-26).

A harmadik szettben is a Haladás dominált. Csóka Lili kiváló formában játszott és helyettesítette sérült csapattársát. A kiváló sáncmunkának és ütéseknek köszönhetően a játszma közepéig vezetett a vasi alakult. A véghajrát viszont a BRSE bírta jobban és 75 perc alatt tudott felülkerekedni a szombathelyi együttesen, amely minden dicséretet megérdemel.

Hungast Haladás – Békéscsabai RSE 0-3 (13, 24, 22)

Haladás: Lescay, Wallner, Vacsi, Miranda, Csóka, Császár.
Libero: Lojen, Zoltán.
Csere: Pickering, Marton, Péteri, Németh T.
Vezetőedző: Leiszt Máté