Kemény mérkőzés várt a Haladás/Viktória FC női élvonalbeli labdarúgó együttesre, hiszen a Magyar Kupa elődöntőben volt érintett Simon Attila csapata. Idén – csak úgy, mint tavaly – a Diósgyőr ellen kellett kivívni a döntőbe jutást. Ez 2018-ban nem sikerült, hiszen 4-1 arányú vereséget szenvedtek a szombathelyiek. Így joggal reménykedtek a vasi szurkolók egy esetleges visszavágásban.

A DVTK és a Haladás/Viktória együttese is csak a nyolcaddöntő küzdelmeibe csatlakozott be. A miskolci alakulat az Ajkát 26-0-ra, majd a Szent Mihályt 4-1-re győzték le. A szombathelyi együttes az Astrát 3-1, a Monort pedig 9-0 eredménnyel búcsúztatták. A vasárnapi mérkőzésre egyébként szép számmal kilátogattak a diósgyőri szurkolók, ez is nehezítette a vasiak dolgát.

Ráadásul több kisebb-nagyobb sérülés is nehezítette Simon Attila dolgát a csapat összeállításakor. Horti érkezésével stabilabbá vált a védelem, ugyanakkor Heike Manhart betegség és Fábián Dóra húzódás miatt nem léphetett pályára. Ott volt viszont a kezdőben az a Siklér Kinga, akinek szintén kétséges volt elődöntős szerepeltetése.

Jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok az első félidőben. Igaz mindkét együttes szervezetten védekezett, így a kapusoknak csak ritkán akadt dolga. A szombathelyiek azonban ennek ellenére is kidolgoztak néhány helyzetet, amelyek végül kimaradtak. Azonban a második félidőben jóval aktívabbak voltak a csapatok és szerencsére gólokban sem volt hiány.

Az idén kiváló formában játszó Rácz Zsófia ezúttal sem hazudtolta meg magát, hiszen az 52. percben vezetéshez juttatta a szombathelyieket. Igaz sokáig nem örülhettek a vendégek, mert alig tíz perccel később egalizált a DVTK Vachter Fanni révén. Mivel újabb találat már nem született, a szabályok értelmében következhettek a büntetőrúgások.

Az idegek párharcát végül a hazai szurkolók támogatását élvező DVTK-s lányok bírták jobban. Barker, Ficzay, Sandli, Bradic és Tóth Alexandra nem hibázott, még a vendégektől csak Siklér, Fördős és Tálosi értékesítette a tizenegyesét. Ezzel a Diósgyőr ott van a döntőben, ahol a Ferencvárossal méri össze az erejét. Érdekesség, hogy az FTC az elődöntő másik ágán az ETO FC Győrt győzte le 7-0-ra.

Diósgyőr VTK – Haladás/Viktória FC 1-1 (0-0)
büntetőkkel: 5-3

Haladás: Bíró – Balogh, Horti, Tálosi, Kiss Zs. – Fördős – Szakonyi, Rácz, Tóth A., Öreg – Siklér.
Vezetőedző: Simon Attila

Gólszerző: Vachter illetve Rácz Zs.